Bitcoin Kâhini Woo: Güçlü Eller BTC Stokluyor!

0 29

Yaygın bir şekilde takip edilen analist Willy Woo, mevcut Bitcoin boğa döngüsünün, zayıf ellerden güçlü ellere geçen benzeri görülmemiş miktarda coine dayalı olarak ortaya çıktığını söylüyor. Woo, yeni bir tweet fırtınasında, BTC’nin uzun vadeli sahipler tarafından diğer boğa piyasalarından önemli ölçüde daha yüksek bir oranda biriktirildiğini gösteren veriler sunuyor.

Willy Woo: Güçlü eller arka planda Bitcoin biriktiriyor

Başarılı analist Willy Woo, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu döngü farklıdır; kripto paraların güçlü sahiplere hareketi emsalsizdir. Grafik: mor çizgi, zayıf ve güçlü eller arasında hareket eden kripto paraları izliyor (toplamda 128 gün boyunca).

Verilere dayanarak Willy Woo, Bitcoin (BTC)’in ayı piyasasına girmesinin “hiçbir yolu olmadığını” öne sürüyor. Popüler analist, yükseliş hissinin şu anda açıkça görülebilecek bir şey olduğunu, ancak Bitcoin (BTC)’nin iki hafta önce daha düşük oranda işlem gördüğü dönemde bu kadar açık bir şekilde görülemediğini iddia ediyor. Popüler analist ayrıca, bu metriği yönlendiren bir katalizörün kurumsal hazinelere ve Bitcoin trustlarına taşınan BTC miktarı olduğuna inandığını şöyle ifade ediyor:

Grayscale artık arzın %3,5’ini oluşturuyor, yalnızca BTC’nin soğuk depoya girişine izin veriyor (kağıt ticareti yapılıyor, kripto paralar taşınmıyor).

Woo: Ticaret yapmak için kullanılan çok sayıda kripto para taşındı

Woo, bugün kripto piyasalarında gerçekleşen kaldıraçlı alım satım miktarının, yatırımcıların pozisyon açması veya kapatması için daha az coinin hareket etmesi gerektiği anlamına geldiğini söylüyor. Bu, Bitcoin ticareti altyapısının daha az gelişmiş olduğu 2017 boğa piyasasının tersine bir görünüm arz ettiğini belirtiyor. Willy Woo, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2017’den itibaren büyüyen kaldıraç pazarlarının da oynayacağı bir rol olabilir. Ticaret yapmak için kullanılan çok sayıda kripto para taşındı. Kaldıraçla, aynı miktarda spekülasyon için daha az kripto para taşınması gerekiyor.

 

Willy Woo: Bitcoin ilk günlerinde, bir para birimi olarak kullanıldı

Woo’ya göre Bitcoin (BTC)’in daha güçlü ellere düşmesinin arkasındaki bir başka faktör de varlığın bir para biriminden değer deposuna geçişi. Willy Woo, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin ilk günlerinde, bir para birimi olarak kullanıldı (Silkroad dönemi), bu nedenle kripto paraların daha likit eller arasında taşınması mantıklı.

Kaynak Dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku