Ünlü Analist Willy Woo: Bitcoin’lerinizi (BTC) Satmak Tam Bir Çılgınlık!

0 111

Elon Musk yine sahnede.Tesla’nın Bitcoin’i (BTC) Amerika’daki müşterileri için bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada hareket oluşturdu ve bu da BTC fiyatının yüzde 5 artarak 57 bin dolara çıkmasına neden oldu.

Bitcoin fiyatı Mart ortasından bu yana 60 bin dolar seviyesinde üç kez reddedildi ve o zamandan beri bir konsolidasyon aşamasında sıkışıp kaldı.BTC, konsolidasyon bölgesinde şu an için 60 bin dolar’ın altında kalsa bile, Musk piyasaya yeni bir soluk getirdi. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç güne bakıldığında, analistler, piyasa için daha fazla yükseliş vaat ediyor.

Makro analist Alex Kruger’in belirttiği gibi, Amerika’daki teşvik paketi şimdiye kadar bir hayal kırıklığı oldu. Kruger, “Belki de kripto para alımlarına tahsis edilecek para miktarına ilişkin anketler büyük ölçüde yanlıştı” dedi. Ancak, Yahoo Money raporları, bugünden itibaren ABD vatandaşlarına teşvik paketinin ikinci kısmının ödeneceğini ve bu yüzden bu yöndeki umutların henüz bitmediğini belirtti.

Ayrıca, Blockchain Investment Group CEO’su Eric Weiss’e göre, Morgan Stanley’in Bitcoin hizmetinin önümüzdeki hafta başlayacağına şüphe yok. Fonlara erişim, yalnızca en az 2 milyon dolarlık varlığa sahip kişilere ve bankada en az 5 milyon doları olan yatırım firmalarına verilecek.

Banka, yatırımları toplam net varlıkların yüzde 2,5’iyle sınırlasa da, Morgan Stanley hizmetinin başlatılması Bitcoin arzının daha da sıkılaşmasına katkıda bulunabilir ve piyasa için başka bir destek unsuru  olabilir.

Tam Bir Çılgınlık

Bu arada, Bitcoin madencileri de şu anda istikrarlı satış baskısı dönemlerinin sona erebileceğinin sinyallerini veriyor. Daha önce bildirildiği gibi, madenciler yılın başından beri Bitcoin üzerinde istikrarlı bir satış baskısı uyguluyorlar. Mart ayının başında, madencilerin sattıklarından daha fazla BTC hodl ettikleri iki güne şahit olduk ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un da belirttiği gibi, dün  madenciler yine sattıklarından daha fazla hodl ettiler.

Analist Willy Woo bugün, Bitcoin’i şimdi satmanın “tam bir çılgınlık” olduğunu ifade etti ve şunları ekledi: Uzun vadeli yatırımcılar dipten satın almaya devam ediyorlar” Woo, iddiasını desteklemek için aşağıdaki grafikleri paylaştı.

İlk grafik, Bitcoin’in borsalardan hızlı bir şekilde çekilmeye devam ettiğini gösteriyor. İkinci grafik, kripto paraların giderek “minimum satış geçmişi olan güçlü ellere” doğru ilerlediğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku