Bitcoin (BTC) 5 Yıl Sonra Bu Konumda Olacak: Ünlü CEO Açıkladı!

0 155

Morgan Creek Capital Management kurucusu ve CEO’su, Bitcoin (BTC)’in bir sonraki piyasa döngüsünün, piyasa değeri ve 200 bin dolar’ı aşan fiyatıyla, varlığın altına rakip olabileceğine inanıyor. CEO, Bitcoin”in bu seviyeye ulaşmasının 5 yılı alabileceğini iddia etti

Bitcoin zirveye oturacak

Mark Yusko, 9 Mayıs’ta CNBC’nin Trading Nation adlı programına katıldı ve Bitcoin (BTC’in) hızla benimsenmesini FAANG şirketlerinin ( Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google) büyümesiyle karşılaştırdı. Yusko şunları söyledi:

Bu bir ağ ve ağlar katlanarak büyüyor. Bu, trilyon dolarlık bir değere ulaşan tarihteki en hızlı ağ, hangisine baktığınıza bağlı olarak 15 ila 20 yıl süren FAANG’ların hemen ardından zirveye oturacak bir ağ.

Yusko’nun fiyat tahmini, Bitcoin (BTC)’in altına “parasal değer” bakımından rakip olacağı varsayımına dayanıyor.Bu, bir ülkenin para biriminin veya fiatın doğrudan altınla bağlantılı bir değere sahip olduğu altın standardından türetilen bir kavram. CEO şunları ekledi:

Altının parasal değeri 4 trilyon dolarsa, dijital altın bu toplama kadar hareket etmelidir

An itibariyle, Bitcoin yaklaşık 59 bin dolar’dan işlem görürken ve piyasa değeri yaklaşık 1,1 trilyon dolar’a yükselirken, Yusko’nun öngörüsü, Bitcoin (BTC)’in gelecekte en az 235 dolar’dan işlem yapabileceğini öne sürüyor.

Yatırım yöneticisi, Bitcoin (BTC)’in değer interneti için temel katman protokolü haline geleceğini, Bitcoin’i İletim Kontrol Protokolü / İnternet Protokolü’ne ( TCP / IP) benzeterek bilgisayarların internet üzerinden bağlanmasına ve veri paylaşmasına izin veren standart protokol olacağını tahmin etti.

Dominance düşüyor

Bitcoin (BTC) yanı sıra, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOE) gibi son birkaç günde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan diğer protokoller veya kripto para varlıklar sorulduğunda, bu altcoin’lerinde fiyatının yükseleceğini belirtti. Ancak, DOGE hayranı olmayan Yusko şunları ekledi:

“Binlerce coin var ve DOGE bu kategoride gerçekten işe yaramaz, bunlar temel değeri veya kullanım durumu olmayan popülist tokenlar ve sonunda yok olacaklar.”

An itibariyle, Bitcoin günde yüzde 1.7 artış kaydederek 59.100 dolar’dan işlem görürken, Ethereum 4 bin dolar’ ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Piyasada Bitcoin dominance’ın giderek düştüğü görülürken Ethereum’daki yükselişle bu hakimiyetin çoğunluğunun Ethereum’a doğru geçtiği anlaşılıyor. 3 bin dolar seviyesinin önemli olduğu konuşulan ETH, hızla bu seviyeyi kırarak bir sonraki psikolojik hedef olan 4 bin dolar sınırına kadar yükseldi. Bu yükselişle 450 milyar dolarlık piyasa değerine yükselen ETH, neredeyse Bitcoin’in  piyasa değerinin yarısına kadar

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku