Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Yükseliş Trendi Bitti mi?

0 65

Bitcoin (BTC) için 40 bin dolar seviyesi oldukça önem kazandı. Boğalar, fiyatı 50 bin dolar’a çıkarmak ve BTC’nin daha da düşük seviyelere gerilemesini önlemek için bu seviyeyi tutmaya çalışıyor. Bitcoin şu anda gerekli olan ivmeden yoksun görünüyor. Ayrıca, 30.500 dolar’dan yüzde 40 oranında bir toparlanma ile 43 bin dolara ulaştıktan sonra büyük bir teknik direnişle karşılaştı.

Bitcoin 43 ve 47 bin dolar seviyelerinde dirençle karşılaşacak

Bitcoin boğaların azalan paralel kanalın üst sınırını kırmak için ısrarlı bir baskısı ile 40 bin dolar’ın biraz üzerinde işlem görüyor. 40 bin dolar seviyesindeki destek güvence altına alındığında, boğaların odak noktası 43 bin ve 47 bin dolarlık engelleri aşmaya yönelecek.

 Başta Bitcoin olmak üzere, kripto para birimimleri, bu hafta ayılar için bir oyun alanı oldu. Ancak, 40 bin dolar’ın üzerindeki iyileşme, yatırımcıların önümüzdeki günlerde daha yüksek kazançlar beklediğini kanıtlıyor.

50 bin dolar seviyesine ulaşmak için bu gerek

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması’na (MACD) göre, Bitcoin boğaların ellerinde. Büyük yükseliş sinyali, MACD çizgisi (mavi) sinyal çizgisinin üzerinden geçtikten sonra geldi. Böylesi gibi bir hareketin, yatırımcıların hisselerini tutmayı veya artırmayı düşünmeleri gerektiği anlamına geldiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle, kısa vadede fiyat hareketi yukarı doğru ilerleyecek.

Öte yandan, Göreceli Güç Endeksi (RSI), orta hattın gerisinde durduktan sonra marjinal olarak 40’ın üzerinde seviyelendirmeye başladı. Bu, satın alma baskısının yükseliş trendini sürdürecek kadar güçlü olmadığını, ancak Bitcoin (BTC)’in ayakta kalmasını sağlayan müthiş bir desteğin var olduğunu gösteriyor.

Azalan kanalın üst sınırı da, görünen tepe basıncına güven katar. Bu nedenle, 50 bin dolar’a ulaşmak için bunun kırılması gerekir. Trader’lar ayrıca sırasıyla 43 bin ve 47 bin dolar’da büyük dirençler beklemeli. Bitcoin kısa vadede 50 bin dolar seviyesine ulaşmakta zorluk çekebilir. Fiyat ayrıca Elon Musk ve Çin gibi faktörlerden de etkilendi.

Bitcoin gün içi seviyeleri

Fiyat: 39.953

Trend: Yatay yönde

Destek: 40 bin ve 38 bin dolar

Direnç: 43 bin ve 47 bin dolar

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku