Bitcoin Fiyatı İyileşecek! İşte Nasıl ve Ne Zaman?

0 32

Bitcoin (BTC)’in düzeltme aşamasının başlangıcından bu yana, trader’lar çok kararsız bir piyasayla karşı karşıya kaldı ve duyarlılık büyük ölçüde düşüşe geçti. Büyük dalgalanmalar, panik satışları ve uzun tasfiyeler ile karakterize edilen istikrarsızlık, özellikle geçtiğimiz hafta boyunca belirgindi.

Analist: Bitcoin (BTC)’in toparlanması için biraz sabretmeliyiz

Son zamanlarda piyasayı duygular yönetirken, topluluktan insanlar hala neler olup bittiğini anlamaya çalışıyor. Bununla birlikte, deneyimli on-chain analisti Willy Woo, Bitcoin (BTC) özelinde piyasanın nereye gittiği konusunda oldukça iyimser görünüyordu. Yakın bir tarihte yayınladığı bir podcast’inde Woo aynı bakış açısını paylaştığını şöyle ifade etti:

İyileşeceğiz, önce yana doğru gitmeliyiz. Dump’ladığımız kripto paraların uzun vadeli hodlers tarafından yeniden biriktirilmesi gerekiyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kuruluşlar tarafından tutulan Bitcoin (BTC) tedarikleri 19 Mayıs’tan beri düşüyor. Woo, toparlanmanın zaman alacağını ve önümüzdeki hafta fiyatlara yansımayacağını belirtti. Aynı şeyin en az bir veya iki ay süreceğini iddia etti ve şöyle söyledi:

Artık piyasalarda çok daha geleneksel adamlarımız var. Kuzey yarım küredeki yaz tatilleri, geleneksel trader’lar arasında biraz yumuşak olma eğilimindedir. Bu yüzden belki de bu durum bitene kadar biraz zaman alacak.

Deneyimli analist, Bitcoin (BTC) 40 bin dolar aralığının altına düştüğü için borsadan çıkan zirveleri ve akış miktarını vurguladı ve ekledi:

Bir sürü yeni altcoin üretiliyor. Dolayısıyla borsa akışlarında da çok yükseliş var.

Pek çok analist, Willy Woo’nun Bitcoin (BTC)’in yükselişine dair iddialarına katılıyor

Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano ise döviz akışlarının “düşüş” durumunu vurguladı. Bitcoin (BTC)’i çevreleyen son FUD’u takip eden dönemde, daha yeni piyasa katılımcıları geleneksel oyuncularla karşılaştırıldığında kendi hodling’lerini satmaya karar verdiler. Pompliano da Woo ile aynı şeyi vurgulayarak dedi ki:

Dump’tan önceki 4 günde, borsaların +59.313 BTC’ye sahip olmasıyla döviz akışları açıkça düşüşe geçti.

Bitcoin ve diğer kripto paralar “güçlü ellerden” “zayıf ellere” doğru hareket ediyordu, ancak son zamanlarda ivme geri dönmeye başladı ve şu anda güçlü eller meşaleyi taşıyor. Geçen yılın durumuna paralellik gösteren analist şöyle söyledi:

Bu, geçen seneki Covid vakasındaki abartılı bir hareketin güçlü ellerin çıldırmasına ve kitlesel satışlara neden olduğu duruma benziyor, ancak bu şimdi azalmaya başladı.

Woo: Kripto paralar güçlü bir toparlanma ile geri dönecekler!

Çarşamba günkü kıyım sırasında spot kripto paralar toplu olarak satılsa da, Bitcoin iki gün önceki fiyatına geri döndü. Benzer iddiaları ileri süren başka bir analist ise konuya yönelik şu ifadeleri kullandı:

Hepsi spot alıcılar tarafından, daha güçlü olan kaldıraçlı alım yerine gerçek nakit ile satın alındıkları için, bu kripto paralar artık kısa vadeli kaldıraç spekülatörlerinden gerçek nakit alıcılara aktarıldı.

İlginç bir şekilde, aynı ölçekte benzer bir çökme 2018’in piyasadaki son çırpınış sırasında meydana geldi ve büyük bir satış, Bitcoin (BTC)’nin fiyatını 20 bin dolardan 7.000 dolara düşürdü. Konuya ilişkin son cümlelerinde Woo şöyle söyledi:

Şu anda ayı piyasasında olduğumuzu söyleyen hiçbir gösterge yok ve kripto paraların güçlü toparlanmaya geri döndüğünden oldukça eminim.

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku