Hindistan Çark Etti: Kripto Paralarda Değişim Rüzgarları Esiyor!

0 117

Hindistan’da kripto paralar lehine değişim rüzarları esmeye başladı. Hindistan hükümeti, ülkedeki kripto para birimi düzenlemeleri için yeni bir mevzuat oluşturmayı planladığından, daha önce gündeme gelen tam yasak görüşü rafa kaldırılmış olabilir.

Değişim rüzgarları esmeye başladı

Ülkenin önde gelen gazetelerinden The Economic Times tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, Hindistan hükümeti Bitcoin (BTC) ve kripto para ticareti konusundaki duruşunu yeniden gözden geçiriyor. Yetkililer,Hindistan’ın eski finans sekreteri Subhash Garg tarafından önerilen kripto para mevzuatının güncelliğini yitirdiğine inanıyor. Oluşturulan yeni komite, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için regülasyonun yanı sıra farklı sektörlerde Blockchain teknolojisinin kullanımıyla ilgili araştırmalar yapacak. Konuyla ilgili bir yetkili The Economic Times’a şöyle bir demeç verdi,

Hükümet içinde, Subhash Garg tarafından önerilen yasaklayıcı tutumun artık dikkate alınmadığı ve kripto para kullanımının tamamen yasaklanmasından ziyade yeni bir bakış açısına ihtiyaç duyulduğuna dair bir görüş var.

Rapora göre, Hindistan hükümeti Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini dijital varlıklar olarak ele almayı planlıyor. Yeni komite hakkında resmi bir duyuru yapılmamasına rağmen yetkililer, piyasayı değerlendirmek için ülkedeki kripto para alım satım platformları da dahil olmak üzere sektördeki farklı kurum ve kişilerle görüşmeye başladı bile.

Hindistan ve kripto para karşıtlığı

Hindistan’daki Bitcoin ve kripto düzenlemeleri hakkındaki son rapor, Hindistan kripto para topluluğu arasında aylarca süren spekülasyonlar ve belirsizliğin ardından olumlu karşılandı. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, ülkenin kripto ile ilgili tüm faaliyetlerini kapatmayı planlamadığını söyledi. Bakan konuya yönelik Mart ayında şu açıklamayı yapmıştı:

Kripto para birimleri spekülatif yapıları ve kara para aklama ve terörizmde faaliyetlerini finanse etmede kullanıldığından tamamen yasaklanmaları Hindistan için en iyisi olacaktır.

Kripto para  birimlerinin genel piyasa değeri, Bitcoin’in Şubat 2021’den bu yana ilk kez 39.000 dolar’ın altına düşmesinin ardından son 24 saat içinde önemli ölçüde düştü.

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku