Çin Kripto Baskısı: Bu Borsa İşlemlerini Askıya Alıyor!

0 17

Kripto borsası Huobi, Çin de dahil olmak üzere çeşitli bölgelerden yeni kullanıcılara vadeli işlem sözleşmesi ticaretini, ETP’yi ve diğer ürünleri askıya aldı. Dünyanın en kalabalık ülkesinden gelen son düzenleyici uygulamalar sadece kripto fiyatlarını değil, sektördeki işletmeleri de etkiledi. Huobi, hizmetlerinin bir kısmını Çin’deki ve diğer ülkelerdeki yeni kullanıcılara geçici olarak askıya aldı.

Çin kripto piyasası ve BTC’ye baskılar sürüyor

Kriptoarena, geçen hafta Çin’in kripto para birimi piyasasına karşı son girişimini bildirdi. Çin Devlet Konseyi, Bitcoin’in ülke sınırları içinde yasaklandığını hatırlatan bildirimlerini takiben kısa bir süre sonra Bitcoin madenciliğinin de üzerine gitti. Ülke yıllardır BTC’ye ve piyasanın geri kalanına ilişkin baskılarını sürdürüyor olsa da fiyatlar düşmeye başladığından bu yana medyada Çin hükümetinin uygulamaya koyduğu düzenlemelere ilişkin haberler piyasa üzerinde hemen bir etki oluşturmaya başladı. Dahası, kripto işlemlerini de etkiledi.

En büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi Global, pazartesi günü yaptığı açıklamada, bazı hizmetlerini geçici olarak askıya alacağını söyledi. Bir şirket temsilcisi CryptoPotato’ya, bazı hizmetlerden kastedilen işlemlerin, vadeli işlem sözleşmelerini, ETP’yi veya diğer kaldıraçlı yatırım ürünlerini içerdiği şeklinde açıklamada bulundu.

Huobi: Düzenlemenin gerekçesi pazardaki son dinamik değişiklikler

Huobi temsilcisi, bu uygulamanın gerekçesinin bir parçası olarak bunun “pazardaki son dinamik değişikliklerden kaynaklandığını” ve bu kesintilerin “belirli birkaç ülke ve bölgeden yeni kullanıcıları” etkileyeceğini ifade etti. Söz konusu temsilci, mevcut kullanıcıların güncel bilgileri yakında alacaklarını ekledi ve ayrıca açıklamalarında şunları da ekledi:

Bu yıl Huobi Havuzumuzu küresel olarak genişletmeyi planlıyoruz. Yurtdışındaki varlığımızın genişletilmesine daha fazla odaklanmak için, şu anda Çin ana karasındaki yeni kullanıcılar için ilgili hizmetlerin hükümlerini askıya alacağız.

Huobi’nin kararı, birkaç Bitcoin madencilik şirketinin Pekin’in baskısının ardından Çin Anakarası’ndaki faaliyetlerini zaten durdurduğunu gösteren raporların hemen akabinde geldi.

Karar Bitcoin madenciliğini etkiler mi?

Çin hükümetinin Bitcoin madenciliği ve işlemlerini yasaklamasına yönelik düzenlemeleri sonrası, Huobi borsası şimdi Çin’deki bazı hizmetlerini durduruyor. Diğer taraftan, borsanın madencilik hizmeti olan Huobi Pool da Çin’de kapatılırsa potansiyel sonuçları neler olabilir? sorusu belirsizliğini koruyor. Özellikle küçük, bireysel madencilerin alternatif bir madencilik havuzu olmadan karlarının büyük ölçüde azalabileceği konusunda şüphe yok.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku