Nobel Ödüllü Ekomistten Çarpıcı Bitcoin (BTC) ve Altın Açıklaması!

0 308

Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, Bitcoin (BTC)’in altınla aynı sorundan muzdarip olduğunu, yani insanların lider kripto para birimini para olarak algılandığını ancak bu şekilde kullanılmadığını söylüyor.

Analist, Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Uzaklaşmalısın!

Bitcoin ve altın ödeme şekli olarak kullanılmaya elverişli değil

New York Times’da yayınladığı bir makaelede Krugman, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasalarına yönelik eleştiri ve değerlendirme niteliğinde açıklamalarda bulundu. Kruger şunları söyledi:

Benim gibi kripto şüphecilerini bile duraklatan bir gerçek, altının çok değerli bir varlık olarak dayanıklılığıdır. Fakat altın, Bitcoin ile hemen hemen aynı sorunlardan muzdariptir. İnsanlar onu para olarak düşünebilir, ancak dolar gibi bir para birimi ile aynı özelliğe sahip değil. Aitın ile işlem yapamazsınız ve araba da satın alamazsınız. Bitcoin de aynı. Yüksek volatilitesi nedeniyle birçok kurum ve yatırımcı BTC’den uzaklaşıyor.

Devletler BTC’ye büyük baskı uygulayacak

Ekonomist, hükümetlerin kripto paralara, altına uyguladıktan çok daha fazla baskı yapabileceklerini ve “Bitcoin ve piyasadaki diğer kripto para birimlerinin başarılı bir şekilde ekonomik rol elde edemediğini” söyledi. Ekonomist‘e göre, devletler kontrol edemediği bir sistemin başarılı olmasına izin vermeyeceklerini ve kripto paraların geleceğinden emin olmadığını ifade etti.

Kripto para piyasasının önde gelen isimleri, Twitter’da Krugman’ın paylaşımlarına yanıt verdiler. Three Arrows Capital CEO’su Zhu Su, iktisatçıya Metcalfe yasasının ve ağ etkilerinin yanlış yorumlandığını hatırlattı. Zhu şunları söyledi:

Bitcoin emin adımlara yoluna ilerliyor ve geleceğin para birimi olacak. Krugman’ın fikirlerini neye dayandırdığını merak ediyorum.

Ünlü yatırımcı Raoul Pal daha iyimser

Ünlü yatırımcı Raoul Pal ise Bitcoin konusunda daha iyimser ve özellikle altcoin’lerde meydana gelen ağ güncellemelerini kripto para piyasası için yükseliş katalizörü olarak gösterildi. Pal, Ağ etkilerinin, ortaya çıkan varlık sınıfının arkasındaki birincil değer itici gücü olduğunu söylüyor. Yatırımcı şunları ekeldi:

Ağ etkisi şaşırtıcı. Ve biz kurumları getiriyoruz ve bunlar Ethereum’a yatırım yapıyorlar ve şirketler yeni ürün geliştiriyor. Kripto para piyasası yıldırım hızında büyüyor. Bitcoin keskin bir düzeltme yaşamasına rağmen, benimseme hızla ilerliyor!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku