Bitcoin Fiyatı İçin İnanılmaz Tahmin: 500 Bin Dolar Görülecek!

0 51

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin fiyatının 500 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor, düzeltmenin ETF onayı için iyi olduğunu söyledi. Ünlü CEO’su Cathie Wood, Bloomberg’den Carol Massar ile yaptığı son röportajında hala devam eden satış işlemlerine rağmen Bitcoin fiyatının daha önceki tahmini hedefi olan 500 bin dolara ulaşacağını öngörüyor.

Süperstar fon yöneticisi, Bitcoin fiyatı hala yüksek

Süperstar fon yöneticisi, Bitcoin fiyatı söz konusu olduğunda Ark’ın kanaatinin hala “yüksek olduğunu” iddia ediyor ve şunları ekliyor:

Halihazırda bir iç değerlendirme sürecinden geçiyoruz. Bitcoin’e inancımız ise hala sağlam.

Wood, bu yıl ABD’de Bitcoin borsasında işlem gören fon onayının son zamanlarda fiyat düşüşü nedeniyle arttığını söyledi. Wood, son düzeltmenin Bitcoin borsa yatırım fonunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanma şansını artırdığını düşünüyor. Çünkü böyle bir ürünün fiyatlar tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğunda Bitcoin’e yeşil ışık yakma olasılığının daha düşük olduğunu söylüyor. Bugün erken saatlerde, Bitcoin neredeyse 30 bin dolar seviyesinde biraz sallandı.

Elon Musk tekrar topluluğa geri dönecek

Ancak bu yılın başlarında Bitcoin fiyatı 60.000 doların üzerine çıkması, kısmen kömür ve doğal gaz gibi fosil yakıtlarla desteklenen yüksek enerji tüketimine de ışık tuttu. Bu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın ürünleri için bir ödeme şekli olarak Bitcoin’in kabulünü durdurmasına neden oldu. Buna ek olarak, 65 yaşındaki yatırımcı, Elon Musk yıkımına ağırlık vererek, BlackRock gibi hissedarlar tarafından Bitcoin fiyatı rotasının tersine çevirmesi için baskı gördüğünü öne sürdü. Ancak, Elon Musk’un topluluğa tekrar geri dönmesini beklediğini şu sözleriyle ifade ediyor:

Bitcoin’de bir pozisyon aldıktan sonra olanların BlackRock gibi kurumsal hissedarlar tarafından geri tepildiğine inanıyorum. Larry Fink’in iklim değişikliği üzerine çalışması var. Bunu beklediğini sanmıyorum. Ama bence topluluğa geri dönecek.

Ark Invest, hem Tesla hissesine hem de Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisselerine yoğun bir şekilde yatırım yapıyor.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku