Elon Musk’tan Coşturan Dogecoin (DOGE) Tahmini Geldi!

0 149

Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’dan bahsetmek için Twitter’a gitti ve üzerinde bir Shiba-Inu köpeği olan 1 dolarlık bir banknotun resmini yayınlayarak, bunun meme-kripto paranın fiyatına ilişkin tahmini olduğunu öne sürdü. Tweetteki resim, Marcus Sloss’un Cyber Viking kitap serisine atıfta bulunuyor.

Musk: Dogecoin dünyayı kurtaracak bir kripto para birimi

 

Dogecoin

Ünlü milyarder ve Tesla CEO’su Elon Musk, bugün Twitter’da yeniden Dogecoin hakkında tahminlerde bulunduğu tweetler attı. Attığı tweet’in görselinde ise Marcus Sloss’un Cyber Viking kitap serisine atıfta bulundu. Sloss’un bu kitap serisi, Dünya’yı bir uzaylı saldırısından kurtarmaya hazırlanan Suudi savaş gazisi Eric Yang hakkında. Musk’un Dogecoin (DOGE)’e “halkın para birimi” dediğini hatırlayarak, eksantrik milyarderin DOGE’u dünya henüz farkına varmadan “dünyayı kurtaracak” bir kripto para birimi şeklinde tanımlayarak piyasayı kızıştırmaya çalıştığını varsaymak kolaydır. Musk attığı tweet’te söz konusu kitaptan şöyle bir alıntı yapmıştır:

Dünya’ya doğru hızla yaklaşmakta olan bir asteroit, düşmanca niyeti olan bir uzay aracıdır. Eric, plan yapmak, birleştirmek ve ekibini oluşturmak için çabalarken, unutkan bir toplumun geri kalanı hayati bilgilerden alıkonulur.

Pek çok kişi Musk’ın attığı tweetlerle piyasayı manipüle ettiğini düşünüyor

Basım sırasında Dogecoin, 0.3752 dolardan el değiştiriyor, dünkü düşüş Bitcoin (BTC)’in aşağı yönlü gidişatını 40 bin dolardan 10 bin dolara doğru takip etti. Tesla CEO’su uzun vadeli bir Dogecoin (DOGE) hayranı. Sık sık DOGE ile ilgili tweetler atarak kripto paranın fiyatını yeni zirvelere taşıyor.

Birçok kişi, Tesla’nın kurucusunun yakın zamanda “kirli bir para” şeklinde tanımladığı Bitcoin (BTC)’i kötülemesinin ardından Dogecoin ve Bitcoin fiyatlarını manipüle ettiğine inanıyor. Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde Musk’ın Saturday Night Live’daki görünümü, meme-para biriminin büyük bir düşüş göstermesine neden oldu.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku