featured

Bitcoin (BTC) ile Tesla Almak Büyük Bir Hata Olabilir! İşte Nedeni!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen haftanın başlarında Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla modellerinin satımında Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu. Bu haber Bitcoin yatırımcıları ve Tesla hayranları arasında kesinlikle heyecan uyandırsa da, dikkat edilmesi gereken bir nokta var.

Ark Investment’tan Cathie Wood, Bitcoin ile Tesla satın almanın iyi bir fikir olup olmadığından emin değil. Wood, Bitcoin (BTC) yatırımcılarını vergi kodunu ve kurallarını gerçekten anlayana kadar böyle bir adım atmamaları konusunda uyardı. Wood, yatırımcılar büyük vergilerle karşı karşıya kalabileceğinden, aceleyle alınacak herhangi bir kararın vergi dairesi tarafından incelemeye alınabileceğini söyledi.

Wood, “Federal vergi dairesinin buna sessiz kalması beklenemez, bu yüzden Bitcoin’inizde büyük kazançlar elde ederseniz, dikkatli olmanız gerek” dedi.

Bitcoin Vergi Kodu 

Federal vergi dairesi, son vergi kanununa göre, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini tahvil ve hisse senetlerine benzer şekilde “mülk” olarak görüyor. Bu nedenle, herhangi bir mal / hizmet satın almak için Bitcoin’in kullanılması, büyük sermaye kazancı vergilerine yol açabilir. Bir kişinin ödediği verginin yüzdesi, yatırımcının varlıkları ne kadar süredir elinde tuttuğuna bağlıdır.

Elde tutma süresi 1 yılın üzerinde olsa bile, sermaye kazancı vergileri yüzde 15-20 arasında yer almaktadır. Wood’un yorumları Elon Musk’ın müjdesini duyurduktan sadece iki gün sonra geldi.

Cathie Wood, şirketi ile Bitcoin’in (BTC) büyük bir savunucusu oldu ve aynı zamanda dünyanın en büyük kripto para birimine yatırım yaptı. Ancak Wood, Bitcoin’i (BTC) bir işlem aracı yerine daha çok bir “değer deposu”, yani dijital altın olarak görüyor.

Bitcoin (BTC) ile Tesla Almak Büyük Bir Hata Olabilir! İşte Nedeni!