Bitcoin 30.000 Dolara Düşerken 8 Milyar Dolardan Fazlası Silindi
Bitcoin 30.000 Dolara Düşerken 8 Milyar Dolardan Fazlası Silindi

Bitcoin 30.000 Dolara Düşerken 8 Milyar Dolardan Fazlası Silindi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 30 bin dolara düştü ve bunu takip eden çoğu altcoin, son 24 saat içinde 8 milyar $’ ın üzerinde likidasyonla sonuçlandı. Kripto piyasasındaki artan oynaklık, son 24 saatteki likidasyonlar 8 milyar doları aştığı için kaldıraçlı yatırımcılar zarar vermeye devam ediyor. Doğal olarak, tüm tasfiyelerin yaklaşık %90’ı uzun pozisyonlardan geldi.

Bitcoin şubat başından bu yana ilk kez 40 bin doların altında

Kripto para piyasasının daha iyi günler gördüğünü söylemek mümkün. Tüm kapitalizasyon, bir hafta içinde yaklaşık 900 milyar doların buharlaştığını gördü. Elon Musk’un, Tesla’nın elektrikli araçları için Bitcoin alımını durdurduğu yönündeki açıklamasından sonra başladı. Ancak, olumsuz haberler dün de devam etti. Bu kez Çin’den yapılan açıklama 2021 boğa döngüsünde büyük bir bozulmaya yol açtı. Dünyanın en kalabalık ülkesi, yalnızca ayılara daha fazla kontrol sağlayan kripto endüstrisi üzerindeki önceki olumsuz duruşunu yineledi.

Yalnızca son 24 saatte, Bitcoin şubat başından bu yana ilk kez 40 bin doları altına düştü. Bu, tek başına devasa bir çift haneli düşüş olmasına rağmen, ayılar satış baskısını sürdürdü. Bu sırada Bitcoin ise aşağıya 30 bin dolara doğru ilerlemeye devam etti.

Kaldıraçlı yatırımcılar için büyük kayıplar

Altcoinler, ETH’nin 2.000 doların altına düşüşü ile daha da kötüye gitti, BNB 300 doların altına indi ve aynı şekilde devam etti. Doğal olarak, bu artan dalgalanmalar, kaldıraçlı yatırımcılar için çok büyük kayıplar getirdi.  Bybt’den veriler toplam likidasyonun hızla büyüdüğünü ve bu satırları yazarken 8 milyar doları aştığını gösteriyor.

Son 24 saatteki tüm işlemlerin kabaca %90’ı uzun pozisyonlardan geldi. İlginç bir şekilde, birincil kripto para birimini içeren en büyük likidasyon emri Huobi’de gerçekleşti. Talihsiz yatırımcılar neredeyse 70 milyon dolar kaybetti.

Bitcoin 30.000 Dolara Düşerken 8 Milyar Dolardan Fazlası Silindi