Bitcoin Balinalarının Sayısı Düşüyor! Sebebi Nedir?

0 18

Bitcoin balinalarının sayısı 2020’deki seviyelere geri döndü, bunun sebeplerine ilişkin yürütülen tahminlerde birkaç neden var. Glassnode’un verilerine göre, Bitcoin balinalarının sayısı 2021’in başından bu yana 7 Şubat’ta 2.237’den bu hafta başında 1.943’e düştü.

Bitcoin balinalarının sayısı 2020’deki seviyelerine döndü

Açıkçası, Bitcoin balinası bu pazar lideri kripto para birimine çok sadık değil. Zaman geçtikçe ve BTC boğa koşusuna devam edemedikçe, giderek daha az sayıda insan cüzdanlarında büyük miktarlarda Bitcoin tutuyor. Bitcoin balinalarının sayısı 2021’in başından bu yana 7 Şubat’ta 2.237’den bu hafta başında 1.943’e düştü.

Böyle bir düşüşün birkaç nedeni olabilir, ancak temel olarak aşağıdaki iki nedenden kaynaklanabilir. Birincisi, Bitcoin fiyatındaki düşüş ya da en azından daha yavaş fiyat yükselişi balinaların artık karlı olmamasına neden oluyor ve bu da balinaların birikmesi için yeterince çekici değil.

Ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faiz oranı yükselişini çevreleyen beklentiler, Bitcoin gibi alternatif varlıklara yatırım yapmayı daha az çekici hale getiriyor. Bankada para tutmak daha az riskle daha yüksek getiri sağladığından, birçok balina ve yatırımcı, varlıklarındaki pozisyonlarından potansiyel olarak kaçmaktan başka BTC’leriyle ilgili fazla bir şey yapmazlar. Değişken varlıklar ve sabit getirili varlıklara dönüştürülür.

Ve son olarak, daha yüksek büyüme bildiren alternatif kripto para birimlerinin çekiciliği, fonların kitlesel hareketine neden oluyor. Bitcoin hakimiyet seviyesi şu anda yaklaşık %42 ile %50 arasında. Ethereum ve BNB gibi uzun süredir devam eden varlıklar, birçok yatırımcının dikkatini çeken net ve sürekli bir yükseliş trendi bildiriyor. Bununla birlikte, DeFi, NFT ve meme projeleri, 2017 çılgınlığına benzer ROI’ye sahip en son trendlerdir.

BTC balinaları fiyat üstünde baskı oluşturabilir

CryptoQuant CEO’su, birçok yatırımcının, geçen hafta %1700 yükselen ve Shina Inu (SHIB) gibi bazı Dogecoin klonlarının fiyatına bahis yapmak için BTC‘lerini satabileceğine inanıyor. Elbette bu Bitcoin için kötü bir haber. Azalan popülerlik ve yükselen satışlar fiyatlar üzerinde daha fazla baskı yaratabilir. Singapur merkezli Delta Exchange’in kurucu ortağı ve CEO’su Pankaj Balani, Coindesk’e yaptığı kısa açıklamada bu noktaya açıklık getirdi ve dedi ki:

Veriler, balinaların varlıklarını boşaltma eğilimini açık bir şekilde gösterdiğinden düşüş eğilimi gösteriyor.

Ancak, bu mutlak bir senaryo değil. BTC, yükseliş kanalında hala önemli destekleri elinde tutuyor ve Taproot ve Schnorr’un uygulanmasına yönelik öngörüler birçok kişiyi beklenti içinde tuttu.

Kaynak Azcoinnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku