Dogecoin (DOGE) ve Elon Musk İkilisi Yine Sahnede: Fiyat Yükselişe Geçti

0 59

Dogecoin (DOGE) çılgınlığı her gün yeni bir gelişmeyle körükleniyor. Shiba Inu veya Akita Inu gibi projelerin rekor kırması sonrasında popüleritesi ivme kaybeden DOGE, dünyanın en zengin isimlerinden birisinin desteğine sahip olduğu için yine zirvede. DOGE, son dönemde yaşadığı keskin düşüşten sonra şimdi yine Elon Musk’ın bir tweeti ile yükselişe geçti.

Elon Musk yeni bir Dogecoin anketi başlattı. Attığı heyecan verici tweet ile bir anket başlatan Musk, Tesla alımlarında Dogecoin (DOGE) kabul edilmesi ile ilgili altcoin’in hayranlarının görüşlerini alıyor. Yaklaşık 20 dakika içinde ankette 500 bin’den fazla oy kullanıldı. Ankete katılanların yüzde 80’e yakını ise Tesla’nın Dogecoin kabul etmesini istiyor

Tesla, geçtiğimiz dönemde Bitcoin’e 1 milyar dolarlık bir yatırım yapmış ve sonrasında ise Tesla satışlarında Bitcoin kabul edileceğini duyurmuştu. Bitcoin ile alınan ödemelerdeki BTC’lerin satılmayacağını ve rezerv olarak tutulacağının da belirten Musk, Bitcoin fiyatında ciddi bir artışa sebep olmuştu.

Dogecoin (DOGE)’in XRP'yi Geçmesi Neden Son Derece Endişe Verici?

Dogecoin fiyatı yükselişe geçti

Musk’ın başlattığı anket sonrasıi Dogecoin fiyatı 1 saat içerisinde yüzde 7,7 yükselişe geçti ve yeniden 0,52 dolar direncine doğru ilerliyor. Kripto para piyasasının kızıla boyandığı bir günde DOGE’un yükselmesi ise bir alışılageldik gelenek olarak anılmaya başlandı.

Dogecoin aslında kripto para sektöründe belki de hafızalardan hiç silinmeyecek bir akım başlattı ve şu an hayvan temalı birçok kripto para anlamsız bir şekilde yükseliyor. Bunun bireysel yatırımcının yarattığı bir çılgınlık olduğu biliniyor ve 2017 yılında benzer bir şekilde ortaya çıkan ICO çılgınlığı, oldukça kötü sonuçlanmıştı. Yine de DOGE’un Tesla’da ödemeler için kullanılması DOGE’u bunların dışında tutmaya yarayabilir.

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığı Bir Hayat Daha Değiştirdi!

Başta Dogecoin (DOGE) olmak üzere pek çok kripto para ile zengin olanların hikayelerine bir yenisi daha eklendi. Kripto para piyasalarında her yeni gün farklı bir zenginlik hikayesi ortaya çıkıyor. Bu kez Dogecoin ile zengin olan Londra’daki Goldman Sachs’ın genel müdürü Aziz McMahon köşeyi döner dönmez istifa etti.

Elon Musk, önümüzdeki yıl Dogecoin ile finanse edilen bir uzay misyonu planladığını açıkladı. Goldman Sachs, geçen hafta ilk Bitcoin türev işlemlerini gerçekleştirdi ve UBS’nin  dijital para yatırımlarını müşterilere sunmanın ilk aşamalarında olduğu ifade ediliyor. Edinilen bilgiye göre McMahon 14 senedir Goldman Sachs bünyesinde çalıştığı  kaydedildi

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku