Binance Soruşturma İddiaları Üzerine Açıklama Yaptı!

0 138

Bloomberg, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi tarafından incelemeye alındığını bildirdi. Bunun üzerine Binance, Twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

Binance açıklama yaptı

Binance’ten yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

 Yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz. Hem düzenleyiciler hem de kanun uygulayıcı kurumlarla iş birliği içinde çalışıyoruz. Şüpheli faaliyetleri tespit etmek ve ele almak için finans kurumları tarafından kullanılan kara para aklamayı önleme ilkelerini ve araçlarını içeren güçlü bir uyumluluk programı oluşturmak için sıkı çalıştık. Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki kurumlara yardımcı olma konusunda güçlü bir geçmişe sahibiz.

Bloomberg Mart ayında, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun da Binance’i incelediğini bildirdi. Düzenleyicilerin, ABD merkezli Binance kullanıcılarının platformda kripto para birimi türevlerini satın alıp ve sattıklarına dair araştırma yaptıkları bildirildi. O sırada CEO CZ raporu benzer bir şekilde, “önemsiz” olduğunu söyleyerek, Binance’de herhangi bir yasadışı işlem iddiasını reddetti.

Piyasa kızıla boyandı

Binance haberinin ortaya çıkmasının ardından Bitcoin fiyatı bir sert düşüş daha yaşadı. Tesla’nın Bitcoin kararı sonrası 45 bin 700 dolara kadar gerileyen kripto para, daha sonra toparlanarak 50 bin doların üzerine çıkmıştı. Bitcoin, TSİ 20.45’te 48 bin dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH) daha önemli bir fiyat düşüşü yaşadı ve yüzde 5 değer kaybederek  3.854 dolardan 3.661 dolara düştü. Bununla birlikte, şu anda piyasa değerine göre üçüncü sıradaki kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), yüzde 10 değer kaybederk 605 dolar’dan 542 dolara düştü.

Bitcoin’in fiyatı birden fazla ay düşükleri yeniden gözden geçiriyor olabilir, ancak Crypto Twitter üzerinden hızlı bir bakış, çoğu yatırımcının mevcut geri çekilmeyi bir “düşüşü satın alma” fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor. Bugün, MicroStrategy’nin ortalama 271 BTC daha satın aldığını açıkladı.

 

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku