Bitcoin Balinaları ve Kurumlar: Savaşı Kim Kazanacak?

0 27

Bitcoin (BTC) ve genel kripto piyasası, 19 Mayıs Çarşamba günü en tarihi çöküşlerden birine tanık oldu. Tüm kripto piyasası 750 milyar dolarlık bir gün içi düşüş kaydederken, Bitcoin değerinin tek bir günde 150 milyar dolardan fazla düştüğünü gördü.

Bitcoin balinaları ile kurumsal BTC yatırımcıları savaşı

BTC, 716 dolarlık piyasa değeri ile 38,307 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve Bitcoin balinaları ile kurumsal Bitcoin alıcıları arasında klasik bir savaş ortaya çıktı. Bitcoin fiyat düşüşü, geçen hafta borsalarda gerçekleşen büyük balina depozitoların ardından gerçekleşti. Bu birikintiler, Elon Musk’ın sadece ateşlenen yangının yakıtı olan tweet’lerinden aslında daha önce başladı. Şu anda Whale-Dump göstergesine baktığımızda, CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju’ya göre düşüş eğilimi göstermeye başladığını düşünüyor. Ki-Young Ju’ya ayrıca şu bilgileri paylaştı:

Balinalar, fiyat 50 bin dolar iken borsalara Bitcoin yatırmaya başladı. Tbh, Elon’un tweet’lerinden önce süper boğadaydım ve sonra patlak veren bu olay onun tweet’inden sonra oldu. Onu suçlayamam ama burada bir kelebek etkisi görünüyor. Bu gösterge soğuyana kadar düşüş eğilimimi koruyacağım.

Ki-Young Ju, balina dumping göstergesinin Mart 2020’deki piyasa çöküşünden bu yana bir yılın en yüksek seviyesine ulaştığını söylüyor ve ayrıca ekliyor:

Bu planlanmış bir çabaysa, tekrar düşecektir. Aksi takdirde, en azından alt kısmı yeniden test edebiliriz.

BTC kurumları satın almaya devam ediyor

BTC fiyatı çarşamba günü 32 bin dolara yükselirken, kurumsal oyuncular fırsattan en iyi şekilde yararlanmak için Coinbase ve diğer borsalara koştu. Coinbase’de gerçekleşen bir FOMO satın alımında, borsadaki Bitcoin primi 3 bin doların üzerine çıktı. Öte yandan, muhtemelen soğuk cüzdanlara giden BTC borsa çıkışları da büyük ölçüde arttı. 750 milyon doların üzerinde BTC değerinin borsalardan bir anda çıktığı bildirildi.

Michael Saylor ve Ark Invest’ten Cathie Wood gibi endüstri devleri de gelecekte Bitcoin beklentileri konusunda kendinden emin görünüyor. Saylor, kontrolü altındaki tüm varlıkların hiçbir şey satmadan 111.000 dolarlık BTC’lerini tutmaya devam ettiğini söyledi. Ark Invest’ten Cathie Wood, Bitcoin’in gelecekte 500 bin dolara çıkacağından emin olduğunu söyledi. Wood, çarşamba günü yaşanan düşüşün ardından Bloomberg’e Bitcoin (BTC)’in “satışta” olduğunu söyledi. Son olarak, bu gösterinin arkasındaki kişi olan Elon Musk, Tesla’nın “Elmas Eller” olduğunu söyledi. Yani, Bitcoin alımlarını güçlü bir şekilde elde tutmaya devam ediyorlar.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku