Tarihi Bitcoin Tahmincisi Çark Etti! Yeni Yorumlarına Bakın…

0 86

Guggenheim Investments’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, son tweet’inde, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri için en çok kullanılan eleştirisini yeniden gündeme getirdi. Minerd, Bitcoin’e yönelik “lale balonu” dedi.

Minerd Bitcoin (BTC)’deki fiyat dalgalanmasını lale çılgınlığına benzetti

Küresel bir yatırım bankası olan Gugenheim Partnership Investment Management’ın baş yatırım sorumlusu olan Scott Minerd en son tweet ile Bitcoin’e sert eleştirilerde bulundu. Minerd, BTC’yi eleştirirken literatüre lale spekülasyonu (Tulipmania) olarak geçen terimi kullandı. Lale spekülasyonu, 17. Yüzyılda Hollanda’da lale soğanı ticareti altın çağını yaşarken, fiyatların aniden aşırı derecede yükselip çöküşe geçtiği dönemi tanımlamak için kullanılır. Minerd ise bu olayı Bitcoin ile karşılaştırdı ve tam olarak şu ifadeleri kullandı:

Kripto Tulipmania olduğunu kanıtladı. Fiyatlar yükseldikçe, lale soğanları ve kripto para birimleri, önceki piyasa fiyatlarında arz bataklıkları talep edene kadar çoğalır.

Galaxy Digital CEO’su, Scott Minerd’a katılıyor

Minerd’in Bitcoin (BTC)’e karşı düşüş eğilimi, kripto para piyasası toplam değerinin sekiz günde 1,4 trilyon dolar düşmesinden sonra geldi. 19 Mayıs’ta, sektör 13 Mart 2020’den bu yana en kötü çöküşünü gördü ve pek çok büyük altcoin’in değerinin yarısından fazlası yok oldu. Daha önce, Guggenheim, Bitcoin (BTC)’in şubat ayı başlarında 600 bin dolara tırmanabileceğini tahmin etmişti.

Minerd’in yorumu toplulukta güçlü eleştiriler çekerken, Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz sadece en iyi projelerin hayatta kalacağını söyleyerek Scott Minerd ile aynı fikirde olduğunu belirtti. Novogratz ayrıca, Dogecoin gibi meme kripto paralarının güçlü bir eleştirmeni. Galaxy Digital CEO’su, Scott Minerd’ın Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki iddialarının önemli bir noktaya parmak bastığını şöyle ifade ediyor:

Bu ilginç bir nokta. Kriptoların çoğalması, talebi aşan bir arz tepkisidir. Aynı şey 2017’de de oldu. Fayda ve müştereklik içeren en iyi projelerin hayatta kalacağına ve gelişeceğine dair güçlü bir inancım var!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku