Coinbase’in Borsada Listelenmesi Bu Metriğin Artmasına Neden Oldu!

0 47

ABD’li dev borsa Coinbase’in Nasdaq borsasında listelenmesinin, yeni Bitcoin (BTC) yatırımcılarını çekmede büyük bir etkisi olduğu bildirildi. Zincir üzerindeki verilere göre, ”Bitcoin Net Büyüme” metriği, lider kripto para biriminin tarihinde daha önce yalnızca iki kez görülen seviyelere yükseldi.

Glassnode’un metriğine göre, Bitcoin Net Büyüme, ağda ilk kez görünen varlıkların toplam sayısından ve sıfır olmayan bakiyelerlen, sıfır bakiyeli varlıkların sayısı çıkarılır. Bu durumda varlıklar, bir borsa veya birden fazla Bitcoin adresini kontrol eden herhangi bir kullanıcı olabilir.

Coinbase’in borsada listelemesi sonucu artan Bitcoin Net Büyümesi, 2017’nin ve 2018’in sonlarında benzer hareketler görmüştü.

Coinbase’in Listelenmesi Bir Dönüm Noktası

Coinbase’in listelenmesi, birçok analist tarafından, ana akım kurumsal yatırımcıların kripto para endüstrisine bir şekilde maruz kalmaları için potansiyel bir ağ geçidi olarak nitelendirildi. Coinbase’in işi, öncelikle Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve diğer dijital varlıkların işlem gördüğü platformu sağlamaktır. Sonuç olarak, genel piyasa eğilimi, şirketin performansı ve bir bütün olarak hisse fiyatı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Şirketin savunucuları, firmanın halka açılmasının, Amerika Birleşik Devletleri ve genel olarak dünyadaki kripto para durumunun olgunlaştığının bir işareti olaral görüyorlar. Bu gelişme sonrası Bitcoin fiyatı yeniden yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 dolar’a ulaşmıştı.

Yatırımcılar, Coinbase hisseleri ve Bitcoin araında sıkı bir ilişki olduğunu düşünüyorlar. Bitcoin’deki bir artış Coinbase hisselerinde de artışa neden olacaktır. Geçtiğimiz hafta Bitcoin satış baskılarına yenik düştü ve değerinin yüzde 7.78’ini kaybetti. Buna karşılık, Coinbase hisseleri Cuma günkü işlem seansından yüzde 0,63 düşüşle 291.60 dolar’dan kapandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku