Bitcoin (BTC) Fiyatı Yüzde 10 Yükseldi! İşte Artışın Sebebi!

0 336

Son birkaç gün içinde 55 bin dolar seviyesindeki konsolidasyonun ardından, lider kripto para birimi  Bitcoin (BTC) bir kez daha ivme kazandı. Bitcoin, yüzde 10 değer kazanarak 58 bin dolar seviyelerinin üzerine çıktı. An itibariyle, BTC, 1.086 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 58.099 dolar’dan işlem görüyor.

CryptoQuant’tan gelen verilere göre, son Bitcoin fiyat artışı bugün erken saatlerde Coinbase’den çıkan 12 bin Bitcoin ile meydana geldi. Verilere göre, kurumsal satın almayı gösteren yaklaşık 12 bin Bitcoin Coinbase’den çıktı.

Öte yandan Bitcoin balinaları bu ayın başından beri biriktirmeye devam ediyor. Zincir üzerindeki veri sağlayıcısı Santiment’in bu haftanın başlarında bildirdiği gibi, 10 bin’den fazla Bitcoin tutan üst düzey balina adresleri bu ay 90 bin’den fazla Bitcoin biriktirdi. Bu adresler artık toplam BTC arzının yüzde 14’ünü elinde tutuyor.

Bunu doğrulayan CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, balinaların OTC anlaşmaları yoluyla büyük işlemlerle Bitcoin biriktirdiğini belirtti. Ayrıca, önemli bir Coinbase Premium’un ABD’deki kurumsal yatırımcıların yeniden satın almaya başladığını gösterdiğini belirtti.

 Dominance Hala Düşük

Grafiklere göre, borsalardaki Bitcoin girişi, BTC fiyatı 60 bin dolar’ın üzerinde işlem görürken bu ayın başlarında artmaya başladı. Tüm borsa cüzdanlarındaki Bitcoin girişi, bir kez daha düşüşe geçmeden önce geçen hafta 1.70’e ulaştı. Böylelikle, borsa mevduatları yavaşlıyor ve gördüğümüz gibi, borsalardan çıkan Bitcoin  aynı anda arttı.

Bitcoin bir kez daha 58 bin dolar’ın üzerine çıkarken, bu aşamada piyasa duyarlılığını tersine çevirmek için yeterli olamadı. Zincir üzerindeki veri sağlayıcısı Santiment’e göre, BTC’nin ağırlıklı yaklaşımı yine olumsuza yöneliyor.

Bununla birlikte, bugünün fiyat hareketi, Bitcoin’in altcoinlere karşı azalan hakimiyetini duraklattı. Ama, şu anda, BTC hakimiyeti hala genel kripto para birimi piyasasının yüzde 50’sinin altında kalıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku