Bitcoin 13 Bin Dolara Düşebilir! İşte Nedeni

559

Kripto para analistlerinin büyük bir çoğunluğu, Bitcoin(BTC)’in mevcut seviyesinde her seferinde düşüşler yaşadığını ancak bu düşüşlerinde birer ‘’satın alım fırsatı’’ olarak görülebileceğini belirtiyorlar.

Bitcoin aşırı satımda görünüyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Piyasalar birkaç kripto para şirketinde yaşanan tasfiye endişeleriyle karşı karşıya kaldığından, kripto endüstrisinin güçlü bir baskı altında olduğu ve bu yaşananlarla mücadele ettiğini düşünüyorlar. Bitcoin (BTC) fiyat seviyesi şu anda 20 bin doların altında piyasalarda işlem görmeye devam ediyor. 18 Haziran günü yaşanan düşüş sonrası lider kripto para biriminin fiyatı 17.721 dolar seviyesine kadar geriledi. Ayrıca Digital Currency Group (DCG) CEO’su Barry Silbert, Global Macro Investor CEO’su Raoul Pal, yatırımcı Scott Melker (The Wolf Of All Streets) ve daha birçok ismin Bitcoin satın alım fırsatı konusunu doğruladığı belirtiliyor.

Lider kripto para birimi uzmanı Will Clemente, Bitcoin’in şu anda 200 haftalık hareketli ortalamanın (WMA) altında satış işlemleri gerçekleştirdiğini ve depresif göründüğüne inanıyor. Mart 2020 tarihindeki likidite krizi sırasında da benzer bir süreç yaşandığı bildiriliyor. Ayrıca, Mart 2020 likidite krizinden bu yana ilk kez BTC’in en düşük fiyatla üretim maliyetine sahip olduğu belirtiliyor.

BTC 13 bin dolara kadar geriler mi?

Ayrıca, Aralık 2020 tarihinden bu zamana Bitcoin vadeli işlemleri açık faizi en düşük seviyesine geriledi. BTC fiyat seviyesinin 20 bin doların altına düşüren önceki tasfiyelerden sonra geldiği görülüyor. Bu seviyelerde, uzun vadeli yatırımlar adına Clemente, birkaç spot BTC satın alımı yapılabilir olduğunu da açıklıyor. Ancak tam tersine Rekt Capital, Bitcoin’in aylık RSI’sinin ilk dibini oluşturduğunu ve bunun mevcut alanlarda makro yükseliş bölünmesine yol açacağını iddia ediyor. Ayrıca, takipçilerine düşüşe işaret edecek büyük hacimli dev bir satış mumunu gözlemlemelerini de söylüyor. BTC fiyatının bu fiyat aralığından toparlanmasını beklediğini belirtiyor.

The Wolf of Wall Street, James Lavish gibi diğer kripto para yatırımcılarının, mevcut fiyattan BTC satın alımı gerçekleştirdiklerini kabul ediyorlar. Bitcoin (BTC) fiyatı, şu anda 18.628 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Önceki 24 saatte bakıldığında yaklaşık yüzde 2.18 oranında düşüş gözlemleniyor. Diğer yandan, birçok kripto para analisti bunun durumun en iyi “dipten satın alım” şansı olduğunu düşünüyorlar. Tanınmış kripto para yatırımcısı Peter Brandt daha önce BTC fiyatının 19.798 dolardan daha düşük bir destek seviyesi olmadığından, 13 bin dolar seviyesinin altına düşebileceğini iddia etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku