Coinbase CEO’su Umut Verdi: Bitcoin Bu Şansa Sahip!

599

Coinbase’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Brain Armstrong, Bitcoin (BTC)’in bir gün küresel rezerv para birimi olarak ABD dolarının yerini alabileceğine inanıyor. Armstrong, Bitcoin’in dünyanın rezerv para birimi olma şansı konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Bitcoin yeni küresel altın standardı olacak

Hazırlanan bir rapora göre, Justin Mart tarafından kriptonun değişen dünya düzenindeki yeri sorulduğunda, Coinbase CEO’su şu yanıtı verdi:

Biliyorsunuz, ABD’nin düşüşüne ve Çin’in yükselişine bir alternatif, hala çok ülke merkezli bir dünya görüşü. Yeni dünya düzeni bir ülke olmalı. Ama bence bu sefer işler biraz farklı olabilir, bu da Bitcoin ile tanıtılan yeni bir küresel altın standardımız olması. Ve dünyada bu noktada kriptoyu deneyen yaklaşık 200 milyon insan var. Bu çok, ama doların etkisi ya da onun gibi bir şeyin yakınından bile geçmiyor. Bence dünyadaki çoğu insan bunu söylemenin çılgınca bir şey ya da karşıt bir görüş ya da her neyse olduğunu düşünür. Ama bence Bitcoin’in yeni küresel rezerv para birimi olma şansı var.

BTC 20 Bin Doları Kırdı! Hafta İçi 12 Bin Dolara Düşecek mi?

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçen ay Armstrong, kripto piyasası hakkında da yorum yaparak ve şunları söylemişti:

… Büyüme teknolojisi hisseleri ve risk varlıkları için aşağı yönlü bir piyasa görüyoruz. Ve tabii ki, Coinbase ve kripto bunun bir istisnası değil… Aktif kullanıcılarımızın yüzde 54’ü artık kripto ticareti yapmaktan başka bir şey yapıyor. Aslında kriptoyu çeşitli şekillerde kullanıyorlar. Ve böylece, sadece bir ticaret 2 platformu olmaktan tüm kripto ekonomiyi etkinleştirmeye ve o birincil finansal hesap insanları olmaya yönelik tezimiz, gerçekten işe yaramaya başlıyor.  Ancak şimdilik, piyasanın yukarı veya aşağı olmasına bakılmaksızın, inşa etmeye devam edeceğiz. Ve bence asıl anahtar, aşağı pazarları korkutucu olarak görmekten, aslında ilerlemek için fırsatlarımız olmaya zihinsel olarak geçmek. İşte bu ortamda yapacağımız şey de tam olarak bu… ”

Kripto, internetin ilk günlerine benziyor

Kripto ekonomisi üzerine de konuşan ünlü CEO, şunları açıkladı;

Aktif kullanıcılarımızın yüzde 54’ü artık kripto ile ticaret yapmaktan başka bir şey yapıyor. Ve ne yaptıklarını merak ediyorsanız? Parayı kullanacağınız her şey ve daha fazlası. Kripto ile para kazanıyorlar,  Ödünç alma ve ödünç verme fırsatları var ve giderek artan bir şekilde, üçüncü taraf uygulamalar veya ‘dapp’lerden oluşan bu devasa ekosistem – merkeziyetsiz uygulamalar – muhtemelen şu anda insanların oyunlar, sosyal, sanat ve müzik ile her türlü yeni şeyi yarattığı 1.000’den fazlası var.  Bence bu, 90’ların sonunda, 2000’lerin başında ve şimdi hızlı ileri 20 yılda e-ticaretin doğuşunu gördüğünüz İnternet’in ilk günlerine benziyor, e-ticaret yüzde 15 gibi bir şey. küresel GSYİH. Ve bence buradan 20 yıl ileri giderseniz, kripto ekonomi muhtemelen küresel GSYİH’nın yaklaşık yüzde 15’i gibi büyük bir bölümünü temsil edecek.

bitcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku