Binance ve İki Borsa Bu İki Altcoin İçin İşlemleri Askıya Aldı!

137

Terra’nın UST fiyatını sabit tutabilmek adına Bitcoin (BTC) satışı gerçekleştireceğini açıklamasının ardından kripto para piyasasında ciddi dalgalanmalar yaşandı. Bitcoin, 30.000 dolar seviyelerinin altına gerilerken bu durum altcoin projelerinde de ciddi düşüşler yaşanmasına neden oldu.

İki altcoin için Twitter hesabından duyuruda bulundu

En büyük kripto para borsası Binance, piyasalardaki karmaşıklık sonrası Luna ve UST için para çekim işlemlerini askıya aldığı duyurusunda bulundu. Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ile “ağdaki yavaşlık ve tıkanıklık” dolayısıyla LUNA ve UST token’lerinin geri çekilmesini askıya aldığını duyurdu.

Binance ve İki Borsa Bu İki Altcoin İçin İşlemleri Askıya Aldı!

Şirketin yapmış olduğu açıklamada, ağın istikrarlı olduğu ve bekleyen para çekme işlemlerinin hacminin azaldığını görüldüğünde borsanın bu token’ler için para çekme işlemlerini yeniden açacağı bildirildi. Trader’lar sabah saatlerinde LUNA ve UST için al-sat tablosunun donmuş olduğunu ve hiçbir işlemin gerçekleşmediğini bildirdi. Twitter’daki raporlara göre, trader’lar UST’yi 70 sentin altında al-sat işlemi yapamadılar. Bu durumla birlikte Terra‘nın resmi hesabından yapılan paylaşımda, konu ile ilgili önemli açıklamalara yer verildi. Terra’nın resmi hesabından paylaştığı tweet’inde şu ifadelere yer alıyor:

‘’Genel altyapıyı kullanıyorsanız, doğal olarak yüksek seviyelerde işlem hacmi yaşadığımız için lütfen şu anda spam göndermeyin. Lütfen genel altyapı kullanımımıza dikkat edin.’’

Şu anda Luna Foundation Guard‘ın (LFG) rezervlerinde önceki güne göre yüzde 85 düşüşle 171.4 milyon dolar bulunuyor. Ayrıca, bir önceki güne göre yüzde 41 düşüşle UST’de 86.82 milyon dolar ve AVAX‘ta 84,5 milyon dolar mevcut olduğunu belirtiliyor.

LFG, stablecoin’ini desteklemek adına Bitcoin rezervlerini eritti

Binance‘in Luna ve UST çekme işlemlerini askıya almasının hemen ardından diğer borsalar da bu yönde bir adım attılar. Öyle ki önde gelen iki diğer kripto para borsası olan Kraken ve CoinList de şuan için al-sat işlemlerini askıya aldığı bildiriliyor. FTX ise şu anda hala UST’nin para çekme işlemlerine devam ediyor.

Binance ve İki Borsa Bu İki Altcoin İçin İşlemleri Askıya Aldı!

Şu anda Terra (LUNA), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 50’lik düşüşle 31.47 dolar seviyelerinde işlem gerçekleştirirken, UST yüzde 12’lik düşüşle 0.89 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coin-turk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku