Binance, Terra Yatırımından Milyarlarca Dolar Kaybetti!

128

Kripto para piyasası genel anlamda, algoritmik stablecoin projesi Terra USD’nin Mayıs ayının ortasında ABD doları ile olan sabitlenmesini kaybetmesi sonucunda 1 dolar seviyesinin altında işlem görmeye başlaması ile ay ortasından sonra kripto para piyasalarında sarsıntılı bir döneme başlangıç ​​yaptı.

Binance Terra 2.0 sonrası eleştirilerle karşı karşıya

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Dünyanın en popüler stablecoin projelerinden biri olan Tether, piyasalardaki düşüşler sonrasında toparlanmaya çalışırken, önce çoğu piyasada 95 sente kadar düşüş yaşadığı görüldü. Terra blockchain ekosisteminin çöküşü sonrası, kripto para piyasasında genel anlamda bir şok etkisi yarattı. Bu durumun ardından ise büyük kripto para borsaları, başarısız olan stablecoin ve token’ları ilk listeleme konusunda tepkilerle karşılaştıkları belirtiliyor. Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance, yeni Terra 2.0’nin altcoin projesi LUNA desteğini açıklaması sonrası ve airdropuna katılmasının ardında eleştirildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), New York merkezli iş dünyası dergisi Fortune ile yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda, destek karşılığında bir miktar LUNA token aldığını ve bu altcoin’lerin halka açık bir kripto para cüzdan adresinde saklandığını, dokunulmadan durduğunu ve toplam miktarının yaklaşık 50 milyon LUNA olduğu açıklamasında bulundu.

CEO kayıplar yaşadıklarını söylüyor

Binance CEO’su ayrıca, şirketin 2018 yılında Binance Labs’in 3 milyon dolarlık yatırımının bir parçası olarak Terra’ya yatırım yaptığını da açıklamasında belirtri. CZ röportajda şunları söylüyor:

Ama hiç para kazancı olmadı. Bugün bile teorik olarak 1,6 milyar dolarlık yatırım kaybettik ve bu sorun değil.

Yatırımcılar yakın zamanda Binance’in Terra ekosisteminin başarısızlığı sonucu herhangi bir kâr sağlayıp sağlamadığını ve olaylar geliştikçe CZ’nin Terra kurucusu Do Kwon ile konuşup konuşmadığı konusunda endişelerini dile getirdiler.

Satışların altında yatan esas neden?

Ticaret şirketi Jump Trading’in kripto para piyasaları odaklı olan Jump Crypto, projenin kilit destekçilerinden biri olarak yer almasına rağmen, şimdiler Terra (LUNA)’nın çöküşü hakkında konuştuğu belirtiliyor.

Binance, Terra Yatırımından Milyarlarca Dolar Kaybetti!

Raporda yer alan bilgilere göre ise, USTw-3CRV eğri havuzundaki bir dizi işlem satışa neden olduğu belirtiliyor. Havuz, TerraForm Labs (TFL) UST likiditesini çektikten ve 50:50 UST ve 3CRV oranına sahip olması beklenen havuza önemli miktarlarda UST satış emirleri vermesinden sonra havuz dengesini ve derinliğini kaybettiği belirtiliyor. Anchor Protocol’den gelen yoğun çıkışlarında bir sonucu olarak gerilemelerin yaşandığı da bildirilenler arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku