Analist İddialı: Bitcoin 20 Bin Dolara İnecek! İşte Nedeni

691

Kripto para analisti Girimath, Bitcoin (BTC) fiyat seviyeleri ile ilgili önümüzdeki süreçte görülebilecek fiyat hareketliliklerini paylaşıyor. Daha kısa zaman dilimi içerisindeki bir ayı bayrağı formasyonu olduğunu gösteriyor ve bununla birlikte analist, yüzde 30 oranında bir düşüş yaşanabileceğini öngörüyor.

Analist, BTC fiyat seviyelerinin satış baskısı yaratığını belirtiyor

Girimath, BTC fiyat seviyeleri konusunda haftalık grafiğe bakıldığında 30 bin dolarda yer alan psikolojik seviyeden yeniden düşüş yaşayarak, ayıların hareketliliğine daha fazla yardımcı olabileceğini belirtiyor. BTC’de, eğer 52 bin dolar seviyesinin üzerinde daha yüksek bir değer üretirse, makro düşüş görünümü geçersiz olabileceğini söylüyor. Analist, Bitcoin fiyat seviyesinde fraktal oluştuğunu ve bunun düşüş trendinin köşesinde yer aldığını gösteriyor. Bu yeni gelişmenin, BTC için makro düşüş tezini daha da güçlendirdiğini açıklıyor.

Analist İddialı: Bitcoin 20 Bin Dolara İnecek! İşte Nedeni

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; 6 Mayıs tarihindeki formasyonun alt trend çizgisini kırdığı için bir ayı bayrağı formasyonuna geçiş yaptığını belirtiyor. Bu hareketle birlikte, BTC bir haftada yüzde 36 oranında bir düşüş yaşadı. Analiste göre, BTC’nin 10 Kasım 2021 ve 24 Ocak 2022 arasında ATH’si olan 69 bin dolar seviyesinden, 32.837 dolar seviyesine düşüşündeki modelin bayrak direğini oluşturduğunu gösterdiğini belirtiyor.

Analist, bu seviyenin altına düşmesi sonucu daha da düşüş yaşayabileceğini söylüyor

Yaşanan düşüşün ardından, Bitcoin fiyatı 14 Ocak ve 22 Mayıs arasında daha aşağıda yer alan dipler ve daha yüksek zirveler şeklinde konsolide olarak kaldı ve analist sonucunda bayrak formasyonu adı ile bilinen yükselen paralel benzeri bir yapı oluşturduğu açıklıyor. Analist, teknik oluşum sonucu olarak, Bitcoin fiyatının 38,305 dolar seviyesinin altına düşmesi ile anında gerçekleşebilecek 18.179 dolar seviyesine doğru bir düşüş oluşabileceğini öngörüyor.

Şuana kadar, BTC fiyatında 30 bin dolarlık psikolojik seviyeyi konsolide etmek için satışları durdurduğu bildiriliyor. Bu dayanak noktasının altına yakın bir günlük mum çubuğu, muhtemelen 20 bin dolar seviyesinden daha fazla düşüşü tetikleyebileceği belirtiliyor. Formasyonun oldukça uzun süredir devam ettiği belirtilirken, son konsolidasyon, aynı hedef olan 20 bin dolar seviyesinden yüzde 30’luk bir düşüş öngören başka bir ayı bayrağı formasyonu oluşturmuş olduğu bildiriliyor.

Bitcoin yeniden ATH’sine ulaşabilir mi?

Oluşan fraktal sonucu olarak analist, Bitcoin fiyat seviyelerinde yaşanacak düşüşün muhtemel olacağını yeniden teyit ediyor. Ayrıca hareketliliğin, 35 bin dolar veya daha yüksek bir seviyeye yardım rallisi olasılığının olduğunu da belirtiyor. Bu nedenle, BTC seviyelerinde herhangi bir yön önyargısı olmadan konsolide olurken analist Girimath, yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguluyor.

Bitcoin fiyatı için süreç kötü görünse de, BTC’yi 35 bin dolar seviyelerine doğru iten satın alma baskısındaki artışın, daha küçük ayı bayrağı formasyonunu geçersiz kılacaktır. Makro açıdan bakıldığında ise, büyük kripto boğaları lider kripto para birimini 52 bin dolar seviyesinin daha üstünde bir alanda değer üretmeye çıkartması durumunda, öngörülen büyük düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, Bitcoin fiyat seviyesinin daha da yükselebileceği ve belki de ATH’si olan 69 bin dolar seviyesini yeniden test edebileceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku