Shiba Inu (SHIB) Yakım Platformu Hayata Geçti! İşte Ayrıntılar!

101
 Projenin geliştirme ekibi resmi olarak Shibaswap yakma portalını başlatırken, Shiba inu (SHIB) yatırımcıları, artık SHIB yaktıkları için ödüller kazanabilirler. Ekibe göre, SHIB yakanlar, “burntSHIB” adlı yeni bir token ile RYOSHI ödülleri şeklinde pasif gelir elde edebilecek.

Sistem, nasıl çalışacak?

Shiba Inu’nun geliştiricileri, yatırımcıların sirkülasyondaki coin miktarını azaltabilmeleri için SHIB yakım platformu kurduklarını açıkladı. Shiba Inu token yakımları, SHIB’in sayısını azaltılarak değerinin artması amaçlıyor. Ethereum ve Binance Coin gibi projeler  daha önce deflasyonist özelliği kazanmak ve piyasadaki coin sayısını artırmak için yakım mekanizmaları geliştirdi. Kısaca açıklamak gerekirse bir coin’in yakılması, o altcoin için sirkülasyonda bulunan coin miktarının azaltılması anlamına geliyor. Bunun gerçekleştirilmesi için söz konusu coin’ler ölü cüzdan olarak da adlandırılan bir yakım adresine gönderiliyor. Bu ölü cüzdanların özel anahtarları imha ediliyor ve içindeki coin’ler de hiçbir şekilde geri döndürülemiyor. Bu yüzden bu adreslere gönderilen coin’ler sonsuza kadar sirkülasyondan çıkarılmış oluyor.

Shibburn.com verileri, yanma oranının bir kez daha arttığını gösteriyor. Şu anda, yanma oranı son 24 saatte yüzde 347.35 arttı. SHIB ekibi yaptığı paylaşımda, “SHIB Burn Portal’a hoş geldiniz. Sizi, burada görmekten heyecan duyuyoruz. Bu yakma portalı, dolaşımdaki arzını etkin bir şekilde azaltırken, kullanıcıların SHIB’i düzenli olarak yakmasını ödüllendirecek şekilde ayarlanmıştır.” ifadelerini kullandı. Bu portal, SHIB yakanalrın RYOSHI ödülleri şeklinde pasif bir gelir ile ödüllendirmek için inşa edildi. Yani tüm RYOSHI işlemlerinin yüzde 0,49’u burntSHIB sahiplerine dağıtılacak. Shibburn “Umudumuz, her yanmayla birlikte topluluğun zenginliğinin artması, aynı zamanda uzun vadede Shiba inu’yu kripto para tarihindeki en iyi dijital varlıklardan biri yapmak” açıklamasını yaptı.

Shiba Inu geliştiricisi yeni dolandırıcılık yöntemine dikkat çekti

Önde gelen Shiba Inu (SHIB) geliştiricilerinden biri olan Kaal Dhairya, kısa bir süre önce paylaştığı blog yazısında SHIB’i taklit etmeye çalışan dolandırıcılar konusunda uyardıda bulundu. Dhairya, kötü niyetli bir şekilde oluşturulmuş ve gerçek gönderici ile alıcı bilgilerini gizleyen bir kontrat tespit ettiğini ifade etti. Dolandırıcılar bu kontrat sayesinde Shiba Inu tokeni ile tanınmış cüzdanlar arasında aslında gerçekte var olmayan ilişkiler kurabildi. Geliştiricinin açıklamasına göre bu sözleşme hilesinin pazarlama ya da potansiyel kurbanları dolandırmak için kullanılabileceğini ve yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Dolandırıcılar sahte tokenler yardımıyla ERC20 onay fonksiyonunu kurbanların paralarını çalmak için sık sık kullanıyor. Paylaştıı blog yazısında Dhairya, Shiba Inu kullanıcılarının bu dolandırıcılıkların kurbanı olmaması için resmi duyuruları takip etmesini istedi.

 
SHIB’in popülerliğinin geçtiğimiz yıl ivme kazanmasıyla beraber çok sayıda dolandırıcı bu popülerlik üzerinden çıkar sağlamaya çalışıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında da SHIB geliştiricileri yatırımcıların dolandırıcılar tarafından giderek daha fazla hedef alındığını bildirmişti. SHIB geliştirici ekibi hiçbir şekilde herhangi bir çekiliş, hediye dağıtımı ya da airdrop etkinliği düzenlemediklerini açıklamıştı. Bu tür etkinlikler vaat edilmesi dolandırıcılık projelerinin ana faaliyetlerinden birini oluşturuyor. Şubat ayında Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Tron Blockchain’i üzerindeki SHIB tokeni olduğunu iddia eden sahte bir tokeni ortaya çıkarmıştı. Sahte tokenin bir ”honeypot” dolandırıcılığı olduğu belirlenmişti. Honeypot dolandırıcılıklarında yatırımcılar satın aldıkları tokenleri satamıyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku