Dogecoin (DOGE) Dev Borsada Listelendi!

1.159
Meksika’nın önde gelen kripto para borsası Bitso, yakın tarihli bir Twitter duyurusunda, Dogecoin (DOGE)’i listeledeiğini açıkladı.

 

Bitso, Dogecoin’i listeledi

CoinMarketCap verilerine göre, listelme haberleri esnasında 0.1299 dolardan işlem gören DOGE fiyatı ivme kazanmadı. DOGE, an itibariyle 1331 dolardan işlem görüyor. Borsa, yalnızca Dogecoin Blockchain’indeki tokenleri desteklediğini vurguladı. KriptoArena tarafından bildirildiği üzere Bitso, Ocak ayında DOGE’nin en büyük rakibi Shiba Inu için destek ekledi. Borsa, platformunda Sand (SAND), Gala (GALA), Enjin (ENJ), SushiSwap (SUSHI) dahil olmak üzere toplam 33 kripto para birimini  barındırıyor.

Dogecoin (DOGE)’e yönelik desteği ile tanınan milyarder yatırımcı Mark Cuban’dan DOGE için yeni bir ilgi çekici öneri geldi. Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’a cevap veren Cuban, Twitter’daki bot hesapların tespit edilebilmesi için Dogecoin kullanılmasını önerdi. Elon Musk aylardır Twitter üzerinde kripto para dolandırıcılığı yapmaya çalışan bot hesapları hedef alacağını söyledi. Bazı kaynakalra göre, Musk’ın Twitter’ı satın almasında bu sorunu çözmek istemesinin de rol oynadığı düşünülüyor. Bugün yaşanan gelişmede ise Elon Musk ilk olarak Twitter üzerinde bot hesapların nasıl tespit edilebileceğini soran bir kullanıcıya “insanlar ile” cevabını verdi. Bunun üzerine Elon Musk’ın bu yanıtına cevap veren milyarder yatırımcı Mark Cuban, bot hesapların tespitinde yardımcı olan insanlara ödül olarak DOGE verilebileceğini önerdi.

 

 Mark Cuban’dan Musk’a ilginç Dogecoin önerisi

Mark Cuban’ın önerisine göre bot hesapları ihbar edenler 1 Dogecoin ödül alacak. DOGE için yeni bir katman 2 çözümü oluşturulmasını tavsiye eden Cuban, Twitter üzerinde sınırsız olarak gönderi paylaşabilmek için bir hesabın elinde 1 DOGE tutması gerektiğini vurguladı. Ayrıca spam hesapların tespiti için de, bu spam hesapları ihbar eden kişilere 1 DOGE ödül verilebileceğini ifade etti. Cuban’ın önerisine göre spam hesapları ihbar eden kullanıcılar,  kontrollerin ardından 1 DOGE elde edecek. Hesabın spam olmadığı ortaya çıkarsa, ihbar eden kişi 1 DOGE kaybedecek. Cuban, spam hesabın tekrardan paylaşım yapabilmesi için bir öncekinden 100 kat daha fazla DOGE bulundurması

Robinhood CEO'sundan Çarpıcı Dogecoin Yorumu: Neden Olmasın!
 

Rapora göre, 29 Nisan’da Musk’ın yaklaşık 8,5 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattığı doğrulandı. Musk’ın kendisi de bunu teyit etti. Bir Reuters raporuna göre Musk, bankalardan aldığı 44 milyar dolarlık krediyi artırmak istiyor. Bu, daha önce bu yılın Mart ayında belirttiği gibi kripto paralarını elinde tutmaya devam ettiği anlamına geliyor. Bu bilgiler ışığında, Musk’ın Twitter’a yapacağı ödeme için  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere sahip olduğu kripto varlıklarını satmadığını söyleyebiliriz. Musk, daha önce şirketlerinin hisselerinden sonra bu üç kripto para biriminin kişisel servetinin en büyük bölümünü oluşturduğunu açıklamıştı.

 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku