Metaverse Altcoin Elon Musk Sayesinde Ucusa Gecti

155

ApeCoin (APE) fiyatları, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter profil resmini Bored Ape NFT koleksiyonundan oluşan bir kolaj ile değiştirmesinin ardından, altcoin projesi Çarşamba günü yükselişe geçti.

NFT kolajı sonrası altcoin yükselişe geçmiş görünüyor

APE, Musk’ın hareketinden birkaç dakika sonra fiyat seviyeleri yüzde 15 artış yaşadı. Coinmarketcap.com verilerine göre gün içinde 17.25 dolar seviyelerinden işlem gördü. Bu durum APE fiyat seviyelerinde dört günün ardından kırılmaya yardımcı oldu ve APE’nin 26 dolarlık rekor seviyelerden keskin bir şekilde konsolide edildiğini gösteriyor. Tesla CEO’sunun kişisel olarak herhangi bir APE’ye sahip olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Ancak bir Bored Ape NFT sahibi olduğu biliniyor. Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun satışları da hareketten sonra yükseliş yaşadı ve taban fiyatı 3 Ethereum’a yükselmiş görünüyor.

Metaverse Altcoin Elon Musk Sayesinde Uçuşa Geçti

Yatırımcılar Bored Apes’in yaratıcısı Yuga Labs’ın yeni metaverse’i Otherside’ın piyasaya sürülmesini beklediğinden, APE Nisan ayı boyunca en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. Ancak token, metaverse NFT projesinin mintlenmesinden sonra fiyat seviyelerinde düşüş yaşamaya başladı ve devam etti. Otherside NFT’lere olan talep, Ethereum ağında yaygın kesintilere neden oldu. Projenin lansmanı sırasında gaz ücretleri rekor seviyelere ulaştığı görüldü.

Bouhanna, görseli izinsiz kullandığını dile getirdi

Sothebys müzayede evinin dijital sanat başkanı Michael Bouhanna, Musk’ın resmi izinsiz kullandığı açıklamasında bulundu. Tesla CEO’suna görseli kaldırması veya koleksiyona ödeme yapması gerektiğini belirtti. Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından Dogecoin (DOGE)’i işlemlerde kullanılabileceğine dair planlamalar ve düzenlemeler yapacakları söyleminde bulunuyor. Mart ayında Musk, DOGE’yi kişisel olarak cüzdanında tuttuğunu açıklamış ve token’de küçük bir ralliye yol açmıştı. Ancak Musk’ın kripto para piyasasına ilişkin tweet’i yatırımcılar tarafından göz ardı edilirken, borsadaki tweet’leri onu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile karşı karşıya getirmiş görünüyor.

Metaverse Altcoin Elon Musk Sayesinde Uçuşa Geçti

2018’de Musk, şirket hisselerini toplamak için yatırımcılara hisse başına, mevcut değerinin beşte birinden fazlası olan 420,69 dolarlık ödeme yapmayı teklif edeceğini tweetledikten sonra Tesla’nın hisselerinin yükselmesine neden olmuştu. 2021’de Tesla hissesini boşaltıp boşaltmaması konusundaki Twitter anketi oluşturmuş ve hisse senedi fiyatı düşüşü kaynaklı bir dizi dava sürecinden geçmişti. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku