Binance Bu 10 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Binance Bu 10 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dev kripto para borsası Binance, uzun bir süredir sürdürdüğü delist işlemlerine son hız devam ediyor. Son olarak dev kripto para borsası, 11 kripto para birimine yönelik bazı işlem çiftlerini delist edeceğini duyurdu. Bu duyuru ile beraber bazı altcoin projelerinin fiyatlarında değişiklikler gerçekleşti! Peki, delist edilen çiftler hangisi? İşte detaylar…

Dev kripto para borsası bu altcoin projeleri için delist haberini duyurdu!

Önde gelen kripto para borsası Binance listeleme ve delist işlemleri ile birçok yatırımcının dikkatini çekiyor. Son olarak dev kripto para borsası 26 Mayıs 2023 tarihinde yaptığı delist duyurusu ile Avustralya iştirakine yönelik bir hareketle daha karşımıza çıktı. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Binance’in Avustralya iştiraki geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada, Avustralya Doları cinsinden banka transferlerini “durdurduğunu” açıklamıştı. O günden bu yana birçok altcoin projesi için AUD paritesi delist ediliyor. Son olarak yapılan duyuruda bu 11 kripto para birimi için Avustralya Doları (AUD) paritesi spot işlemlerden delist edildi:

 • Binance USD (BUSD),
 • Cardano (ADA),
 • Tether (USDT),
 • Dogecoin (DOGE),
 • Binance Coin (BNB),
 • Ethereum (ETH),
 • Gala (GALA),
 • Polygon (MATIC),
 • Solana (SOL),
 • Bitcoin (BTC),
 • Ripple (XRP).

Binance Yeni Altcoin Listeliyor: Fiyat Uçtu!

Dev kripto para borsası tarafından yapılan açıklamaya göre ADA/AUD, AUD/BUSD, AUD/USDT, BNB/AUD, BTC/AUD, DOGE/AUD, ETH/AUD, GALA/AUD, MATIC/AUD, SOL/AUD, XRP/AUD işlem çiftleri 1 Haziran 09.00 itibariyle spot işlemlerden kaldırılacak ve alım satım işlemleri durdurulacak. Bununla beraber borsa, kullanıcıların belirtilen 11 kripto para için diğer işlem çiftlerinde işlemlerine devam edebileceğini de aktardı.

Binance Avustralya, daha önce Avustralya doları hizmetlerini askıya almıştı

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Binance Avustralya, Twitter üzerinden yaptığı duyurular ile beraber Avustralya doları PayID para yatırma işlemlerinin askıya alındığını ve banka havalesi ile para çekme işlemlerinin de üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcısı tarafından alınan bir karar nedeniyle durdurulduğunu aktarmıştı. Geçtiğimiz haftalarda Binance Avustralya, Avustralyalı ödeme hizmetleri sağlayıcısı şirketin desteği durdurması nedeniyle Avustralya doları hizmetlerini askıya almıştı. Söz konusu açıklama kripto para borsası Binance Avustralya‘nın resmi Twitter hesabı üzerinden aktarılmıştı.

Bununla beraber Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu, Binance’in ülkedeki türev işlemlere ilişkin lisansını da iptal etmişti. Kripto para piyasası günden güne büyürken borsaların ve kripto para birimlerinin ülkelerin yaptırımları arasında kalması, birçok yatırımcıyı endişelendiriyor. Bazı uzmanlar ise bu düzenlemelerin gerekli olduğunu aktararak yatırımcıları korumaya yönelik olduğunu belirtiyor. Fakat önümüzdeki günlerde neler olacağı hala belirsiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Bu 10 Altcoin İçin Delist Duyurusu Yaptı!