Dev Kripto Para Borsası Binance Bu Ülkeden Çekiliyor!

Dev Kripto Para Borsası Binance Bu Ülkeden Çekiliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz gün kripto para borsasında birçok olay yaşanırken, Kanada vatandaşlarını yakından ilgilendiren yeni bir haber gündeme oturdu. Dev kripto para borsası Binance, Kanada’da artan kripto para sektörüne yönelik düzenleyici baskılay nedeniyle ülkeden çekilme kararı aldığını duyurdu! İşte detaylar…

Dev kripto para borsası Binance Kanada’dan çekileceğini açıkladı!

Geçtiğimiz Cuma günü kripto para piyasasını etkileyen birçok olay gerçekleşirken, en büyüklerinden birisi de dev kripto para borsasından gelen kritik haberlerdi. Geçtiğimiz gün aktarılan verilere göre Binance, Kanada’nın kripto para borsaları için yatırımcı limitleri ve zorunlu kayıtlar da dahil olmak üzere bir dizi yeni yönerge yayınlamasından haftalar sonra Kanada’dan çekildiğini söyledi. Bildiğiniz üzere son aylarda kripto para piyasasına yönelik attığı adımlarla ön plana çıkan Kanada, bir ön kayıt sürecinin başlatılmasıyla kripto varlık ticaret platformları için düzenlemeleri sıkılaştırdı. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun web sitesine göre, kurallara uymayan şirketler olası yaptırımlarla karşı karşıya kalacak.

Binance Lisans İptali ile Karşı Karşıya! Neler Oluyor?

Kripto borsası Binance bir tweet’te “Maalesef, kripto para borsalarına sağlanan stablecoin’ler ve yatırımcı limitleriyle ilgili yeni kılavuz, Kanada pazarını şu anda Binance için artık elverişsiz hale getiriyor” sözlerinde bulunurken, en son kılavuza katılmadığını ve ülkedeki kripto işlemleri için kapsamlı bir çerçeve oluşturmak üzere Kanadalı düzenleyicilerle işbirliği yapmayı umduğunu söyledi.

“Şirket kurucumuzun doğum yeri bizim için önemliydi!”

Bir diğer yandan dev kripto para borsası paylaşımında Kanadalı kullanıcılara müteşekkir olduklarını aktarırken, “Bakıldığında küçük bir pazar olmasına rağmen, şirketimizin kurucusunun doğum yeri olarak bizim için önemli bir duygusal öneme sahipti. Kanada blockchain endüstrisinin geleceğine ilişkin iyimser beklentiler vardı.” sözlerinde bulundu.

Binance'den Bu 3 Altcoin İçin Son Dakika Duyuruları!

Bununla beraber dev kripto para borsasından gelen açıklamalar, bütün bu eylemlerin uzun sürmesinin nedenini, Kanadalı kullanıcıları korumak için bütün seçenekleri değerlendirerek en iyi seçeneği bulmak için uğraşmalarına bağlıyor. Borsa tarafından yapılan açıklamalar, hala Binance kullanan Kanadalı kullanıcıların yakın zamanda gelşmelere ilişkin e-postalar alacaklarına işaret ediyor.

Öte yandan kripto para borsasından gelen bazı açıklamalar ise Kanadalı Binance kullanıcılarının umutlarını da yineliyor. Dev kripto para borsası, açıklamalarında düzenleyici makamlarla olan diyaloglarını ve ilişkilerini sürdürmeyi planladığını aktarırken, Kanadalı kullanıcılar için borsanın ileride tekrar aktif olabileceğini ve Kanada’dan piyasaya tekrar girebileceğini öne sürüyor. Bu yüzden birçok Kanadalı kullanıcı bu kötü haberler gelirken bile hala ümitli.

Borsalar düzenleyicilerle olan savaşını sürdürüyor

Dijital varlıklar sektörü , özellikle Kasım ayında Binance’e rakip olan FTX’in çöküşünden bu yana dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin hedefinde yer alıyor ve bu da en büyük dijital paraların fiyatlarında bir piyasa bozgunu tetikledi.

Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsası, SEC Wells Bildirimi Aldı!

Sektörün piyasa değerinden bir trilyon dolardan fazla silinen 2022 kripto kışının başlamasının ardından, milletvekilleri ve menkul kıymetler düzenleyicileri, kripto şirketlerinin nasıl çalıştığına ve müşteri fonlarını nasıl elinde tuttuğuna ilişkin açıklamalar için daha sıkı kurallar talep etti. Bununla beraber Mart ayında, Binance ve CEO’su Zhao, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından, düzenleyicinin “yasadışı” bir borsa ve “sahte” bir uyum programı olduğunu iddia ettiği bir programı yürütmekten dava edildi.

Kanada’da son zamanlarda birçok kripto para borsası ve platformun işlemlerini durdurdu! Bunlar arasında Paxos, OKX ve dYdX gibi önde gelen platformlar yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Kripto Para Borsası Binance Bu Ülkeden Çekiliyor!