Çin Devlet Televizyonu Yayınladı: CZ Bitcoin İçin Boğa Dedi!
Çin Devlet Televizyonu Yayınladı: CZ Bitcoin İçin Boğa Dedi!

Çin Devlet Televizyonu Yayınladı: CZ Bitcoin İçin Boğa Dedi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası ülkelerin yeni kararları doğrultusunda çalkalanmaya devam ediyor. Son olarak Çin’in Merkez Televizyonu CCTV, yaptığı bir yayında Bitcoin’e yer verdi. Yayının ardından dev kripto para borsası Binance CEO’su, Bitcoin için “Boğa” dedi! İşte detaylar…

Çin Devlet Televizyonu CCTV, kripto paralar için özel bir bölüm yayınladı

Kriptoarena.com olarak geçtiğimiz günlerde aktardığımız üzere Çin’in özel statülü şehri Hong Kong, kripto para piyasasına yönelik yeni regülasyonlara işaret etmişti. Bunun ardından 1 milyardan fazla kişiye hitap eden en büyük devlet yayıncısı Çin Merkez Televizyonu CCTV, 98 saniyelik bir segmentte Bitcoin (BTC)’e yer verdi. Bildiğiniz üzere Hong Kong düzenleyicileri özel idari bölgede kripto para işlemleri için son hazırlıkları yaptı. Hong Kong, borsalardan gelen başvuruları kabul edecek. Bir diğer yandan genel olarak Çin ve ABD gibi büyük ülkeler, kripto paralara yönelik yaptırımlarla dikkat çekiyordu. Hong Kong’un bu son hamlesi, kripto paralara yönelik olumlu duygunun ortaya çıktığını gösteriyor.

Bitcoin Fiyatının Gerçeğe Uygun Değeri Nedir?

Öte yandan CCTV’nin 98 saniyelik yayında, kripto para birimleri hakkında açıkça olumsuz hiçbir şey söylenmedi. Bununla beraber Hong Kong’daki bu düzenlemelerin, Çin’in kripto para birimlerine dayattığı ve Bitcoin’e yönelik kapsamlı bir yasağı içeren katı düzenlemeyle tamamen zıt olduğu görülüyor. Anlık olarak Hong Kong’da bireysel kripto para işlemlerine izin veriliyor. Birçok yatırımcının dikkatini çeken bu olayla beraber kripto para piyasası da hareketlendi ve bu olumlu duygu nedeniyle kripto para piyasası için yeni hamleler gerçekleşebilir.

Binance CEO’sundan beklenen açıklama geldi: Bitcoin için boğa geliyor!

Çin’in devlet televizyonu CCTV’nin kripto üzerine bir bölüm yayınlaması Binance CEO’sunun ilgisini çekti. Dev kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ, bu durumun Çin’deki kripto para topluluklarını heyecanlandırdığını aktardı. Çarşamba günü CCTV tarafından yayınlanan bölüme işaret eden CEO, bunun büyük bir olay olduğunu söyleyerek, bu tür medya yayınlarının tarihsel olarak bir “boğa piyasası ile sonuçlanacağını” aktardı. Konu ile ilgili CZ’nin açıklamaları ise şu şekilde:

CCTV (Çin Merkez Televizyonu) az önce kripto yayını yaptı. Bu büyük bir olay. Çince konuşan topluluklar çalkalanıyor. Tarihsel olarak, bu tür yayınlar boğa koşularına yol açmıştır. Geçmişin geleceği öngördüğünü söylemiyorum. Ve bu bir finansal tavsiye de değil.

Bildiğiniz üzere Çin ve kripto paralar arasındaki ilişki oldukça kafa karıştırıyor. 2017’den bu yana Çin, ilk coin arzları olan ICO’lar ve kripto para borsalarına getirdiği yasak ile dikkat çekiyor. Şu anda CBDC’lere önem vermiş durumdalar. Ülkede anlık olarak kendi merkez bankası dijital para birimi üzerinde çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Çin Devlet Televizyonu Yayınladı: CZ Bitcoin İçin Boğa Dedi!