Bu Coin SOL, Ether, ATOM, DOT ve BNB'i Ezip Geçti!
Bu Coin SOL, Ether, ATOM, DOT ve BNB'i Ezip Geçti!

Bu Coin SOL, Ether, ATOM, DOT ve BNB’i Ezip Geçti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen kripto para analistlerinin yaptığı son analizler, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in Aralık ayında Solana, Ether, Polkadot, Binance ve Cosmos ekosistemlerinin yerel token’larından daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor. İşte detaylar…

Bitcoin (BTC)’in Aralık ayı performansı, Ether ve Solana’yı geçti!

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere lider kripto para birimi Bitcoin’in Aralık ayında piyasa hakimiyeti yükselişe geçti ve yüzde 39,9 seviyelerinden kademeli olarak yüzde 41,5 seviyelerine kadar yükseldi. Bu seviye ise haftanın en yüksek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Aralık ayının başından bu yana, Bitcoin 16.790 dolar ile 17.400 dolar arasında dar bir aralıkta işlem gördü. 13 Aralık’ta beklenenden daha iyi ABD Tüketici Fiyat Endeksi (CPI) verilerinin yayınlanmasının ardından BTC, bu aralığın dışına çıkarak 18.000 dolar seviyesine yükseldi, ancak bu kazançların bir kısmını tekrar kaybetti ve günü 17.800 dolar seviyelerinde kapattı.

14 Aralık, önde gelen kripto para biriminin şimdiye kadarki en yüksek fiyatı olan 18.130 dolara ulaşarak ivme kazandığını gördü. Bununla birlikte, özellikle yıl sonuna doğru makro görünümle ilgili olarak belirsizliğin hüküm sürmesiyle, bunların hiçbiri teyit edilmiş bir tersine dönüş olarak alınmamalıdır. Bununla birlikte, BTC bu ay şu ana kadar büyük hacimli Katman 1’lerden daha iyi performans gösterdi. Aralık ayı için Bitcoin’e kıyasla kayıplar ise şu şekilde:

  • Ethereum -1.0%
  • Solana -2.9%
  • Polkadot -7,2%
  • Kozmos -11,2%
  • Binance -%13,6

Dev kripto para borsası Binance’in yerel token’ı BNB’nin performansı, ödeme gücünü çevreleyen FUD borsada bir hücumu tetiklediğinden, 12 Aralık civarında gözle görülür şekilde kötüleşti. Zincir üstü veriler, son 24 saatte 6,5 milyar doların çekildiğini gösterdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), şirketini “stres testi” yapmanın iyi olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Bir Tweet üzerinden CZ, büyük çıkışlara rağmen son etkinliğin para çekme için ilk 5’te olmadığını söyledi. Borsanın artık net mevduat gördüğünü de sözlerine ekledi.

Piyasa değeri açısından küçük altcoin projeleri, en iyi performans gösteren gruptan en kötü performans gösteren gruba doğru gidiyor!

Analistler, büyük, orta ve küçük ölçekli kripto para projelerinin Bitcoin’e karşı getirilerini analiz etti. Üç grubun da 7 Aralık’tan bu yana piyasa liderinden daha iyi performans göstermediğini gösteriyor. Aşağıdaki grafik, BTC’ye meydan okuyan ancak 10 Aralık civarında çözülen küçük limitleri gösteriyor. O zamandan beri, küçük limitler yüzde -8,8 ile en kötü performans gösteren kohorta düştü. BTC’ye karşı, orta limitler yüzde -6,3 geri dönerken, büyük limitler yüzde -4,8 ile en iyi sonucu verdi. Binance Coin (BNB) gibi 12 Aralık, üç kohortun tümü için performansta gözle görülür bir düşüşe işaret etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Coin SOL, Ether, ATOM, DOT ve BNB’i Ezip Geçti!