Avustralyalı Bakan Kripto Para Yatırımcılarını Sevindirecek Müjdeyi Verdi!

0 139

Avustralya‘nın mali hizmetler ve finansal teknolojiden sorumlu bakanı Jane Hume, hükümetin ülkedeki kripto para birimlerini kısıtlama planı olmadığına dair birtakım açıklamalarda bulundu.

Kripto paraların önemi giderek artacak

Hükümetin dijital finansal platformları, ürünleri ve tavsiyeleri yönetme planını detaylandıran konuşmasında Hume, kripto para birimlerinin artık hayatımızın bir parçası olduğunu ve finansal İnceleme raporlarına göre kritik bir varlık sınıfına dönüşeceklerini söyledi. Hume’a göre, yüksek riskli varlıklara yatırım yapmak mutlaka katı bir düzenleme gerektirmez, ancak bu kişisel bir sorumluluk meselesidir. Hume şunlaru söyledi:

Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: kripto para birimi geçici bir moda değil. Önemi artacak bir varlık sınıfıdır. Dogecoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, size engel olmayacağım. Kişisel fırsat ve kişisel sorumluluk aynı madalyonun iki yüzüdür.

Hükümet destek olmalı

Bununla birlikte, Hume, kripto para varlıklarının ”müşterinizi tanıyın” ve vergi yasaları gibi düzenlemelerden tamamen bağımsız olmadığını belirtti. Hükümetin yalnızca bu dijital paralara yatırım yapmak isteyen bireyler için destekleyici bir ortam sağlaması gerektiğini savundu.

Hume, sosyal medya platformlarının yatırım bilgileri sunmadaki etkisi hakkında da yorum yaptı. Acemi yatırımcılar için kayıplara yol açabilecek online yanıltıcı bilgiler ve yatırım tavsiyeleri bulunduğunu belirtti. TikTok ve Reddit gibi platformları, özellikle genç yatırımcılar için kötü finansal tavsiye kaynakları olarak gösterdi ve şunları ekledi:

İnsanların online forumlardan aldıkları bazı bilgi ve fikirler yanıltıcı olabiliyor. Ama bu bilgilerin bir kısmıda faydalı olacak. Bu bigilerin birçoğu, genç nesilleri yatırım ve finans piyasalarında daha iyi yatırımlar yapması için ışık tutacak.

2020’de ülkenin düzenleyicisi Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu, deneyimsiz perakende yatırımcıları hedefleyen online yatırım tavsiyelerinde bir artış olduğunu ortaya çıkardı.

Avustralyalılar Bitcoin (BTC)'in Asıl Mucidini Buldular!

ABD Hazinesi kripto para birimlerini düzenleme planını başlattı

Avustralya, kripto para birimleri düzenlemeleri konusunda diğer ülkelerden farklı bir duruş sergiliyor gibi görünüyor. Humes’ın açıklamaları, Amerika Birleşik Devletleri Hazinesinin kripto para piyasaları ve işlemlerinde bir baskı başlattığını açıkladığı bir dönemde geldi.

Hazine’nin önerisine göre, 10 dolar değerindeki herhangi bir kripto transferi veya hareket, İç Gelir Servisi’ne bildirilmelidir. Hazine, bir basın açıklamasında, mevcut durumundaki kripto para birimlerinin tespit etmeyi zorlaştırdığını ve bu nedenle suç faaliyetlerini kolaylaştırmak için alan sağladığını söyledi.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku