Avustralyalılar Bitcoin (BTC)’İn Asıl Mucidini Buldular!

0 78

Avustralya Merkez Bankası kripto para karşıtı tavrını sürdürmeye devam ederken, Avustralyalılar kripto paralar ve özellikle Bitcoin (BTC) konusunda tutkulu ve meraklı bir toplum olarak karşımıza çıkıyor. Ülkede yapılan yeni bir anket Avustralyalıların kripto para bilgisini ölçtü.

Bitcoin (BTC)’in gerçek yaratıcısı bulundu

Çarşamba günü medyada yer alan haberlere göre, Avustralya’nın en çok ziyaret edilen veri karşılaştırma web sitesi Finder, kripto para hakkında genel kültürü ölçmek için 1.004 Avustralyalıyla ilginç bir anket düzenledi.

Satoshi Nakamoto

Anket sonuçlarına göre Avustralyalıların yüzde 56’sı, Tesla CEO’su ve SpaceX kurucusu Musk’ın lider kripto para biriminin mucidi olduğuna inanıyor ve Bitcoin (BTC)’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan haberdar değil. Ankete katılanların önemli bir kısmı da Bitcoin arzının 21 milyon coin ile sınırlı olduğunu bilmiyordu. Ankete katılanların yüzde 44’ü ise Bitcoin’in tıpkı fiat para gibi sınırsız arzı olduğunu düşünüyor.

Kripto para benimsemesi artıyor

Anket ayrıca birçok Avustralyalı’nın halihazırda kripto para kullandığını veya sektöre girmeye istekli olduğunu ortaya çıkarıd. Anket’e göre, katılımcıların yüzde 25′ kripto para sahibi veya 2021’in sonuna kadar kripto sahibi olmayı planlıyor.  Diğer ilginç bir sonuç ise,  Avustralyalıların yüzde 50’si nasıl Bitcoin satın alacağını bilmiyor.

Finder’ın yeni anketi, firmanın uygulaması aracılığıyla Bitcoin ticaret hizmeti başlatmasıyla bağlantılı olarak gerçekleştirildi. Finder kurucu ortağı ve CEO’su Fred Schebesta, yeni hizmetin Avustralyalıların kripto para birimini benimsemesinde yardımcı olacağını söyledi ve şunları ekledi:

 Tüm karmaşıklığı ortadan kaldırdık ve Finder uygulamasıyla üç dakikada Bitcoin satın alabilirsiniz. Kaydolun, bilgilerinizi girin, paranızı yatırın, işte bu kadar.

Düşüşün sebebi Çin ve Elon Musk

Schebesta ayrıca Bitcoin fiyatının 2021 yılına kadar 250 bin dolar’a ulaşacağını tahmin ediyor. Yönetici piyasada yaşanan son düzeltme ile ilgili olarak şunları söyledi:

 Mevcut düşüş sadece kısa vadeli bir düzeltme. Bitcoin fiyatı, Çin’in BTC karşıtlığ ve Elon Musk’ın tutumu yüzünden düştü.

Musk’ın Tesla’nın araba alımları için BTC ödemelerini askıya aldığını duyurmasının ardından geçen hafta kripto piyasaları çöktü. Musk, 2021’in ikinci çeyreğinde Tesla’nın bilançosundan BTC’yi tamamen çıkarmayı ima ettiğinde piyasa daha da alt üst oldu.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku