Amerikalı Dev Yat Şirketi Bitcoin (BTC) Kervanına Katıldı!

0 50

Lüks bir yat firması, hizmetleri için kripto para birimini kabul etmeye başlayacağını ve ilk yıl Bitcoin (BTC) ödemelerinde hızlı bir şekilde yüzde 40’lık bir artış görmeyi beklediğini açıkladı. İki Kolombiyalı girişimci tarafından kurulan ve Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Prime Experiences isimli yat firması, Bitcoin ödemelerini kabul etmenin yanı sıra, diğer sistemlerden daha fazla işlem güvenliği sağladığı için web ve mobil hizmetlerini Blockchain teknolojisine dayandıracağını da duyurdu.

Miami bir sonraki Silikon Vadisi olmaya aday

Firma, öncelikle yat kiralama hizmeti ve müşterileri için sunduğu aracılık hizmeti sayesinde önümüzdeki yıl 6,5 milyon dolar gelir beklediğini belirtti. Prime Experiences, görünüşe göre Miami belediye başkanı Francis Suarez’in Bitcoin tutkusu ve Miami’yi bir kripto para merkezi haline getirebileceği için gelecekte yatırımlarını ve operasyonlarını bu şehirde yoğunlaştırmayı düşünüyor.

Şirketin başkanı José David Tobón, firmanın daha önce kripto para yasaları için baskı yapan Miami’nin kripto dostu belediye başkanı Suarez ile görüşmelerde bulunduğunu ve son zamanlarda Miami sakinlerinin Bitcoin cinsinden maaş alabilmelerini öneren başkana hayran olduğunu vurguladı. Tabon şunları ekledi:

Bitcoin ve diğer kripto paralar artık hayatımızın önemli bir parçası oldu. Bitcoin sayesinde, birçok kapı açılıyor, şu anda şehirdeki Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ana akım haline getirmekle ilgilenen Miami Belediye Başkanı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Tesla, Facebook ve Google gibi büyük şirketlerin çoğu Miami’ye gelmek istediği için Miami bir sonraki Silikon Vadisi olabilir.

Bitcoin giderek daha fazla sektörde benimseniyor

Kripto para birimini bir ödeme aracı olarak kabul etmeyi tercih eden hizmet yelpazesi, son yıllarda daha çeşitli hale geldi. Bir zamanlar çoğunlukla web tabanlı hizmetler için büyük ölçüde tercih edilen Bitcoin,  emlak firmaları, müzayede evleri, müzik okulları ve beyzbol takımları dahil olmak üzere giderek daha fazla  kuruluş, kriptoları para birimlerini kabul etmeye başladı.

Peter Schiff gibi kripto para karşıtları, son günlerde piyasada yaşanan çalkantılı durum nedeniyle Bitcoin’in bir ödeme aracı olamayacağını yinelerken, Tesla’, Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak askıya alacağını duyurdu. Tesla’nin elinde bulundurduğu Bitcon’lerin tamamını satması bekleniyor.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku