Avusturyalı Ekonomistten Kritik Bitcoin Açıklaması Geldi

694

Küresel piyasalarda yaşanan ciddi dalgalanmalar ile Bitcoin (BTC)’in enflasyona karşı güvenli liman olduğu fikrinin yaşananlar sonrası şüphe oluşturması, lider kripto para biriminde ciddi satış baskılarına neden oldu.

Analist, Bitcoin (BTC)’deki düşüşlerin tek bir nedene bağlı oluşmadığı tekrar ediyor

Avusturyalı ekonomist ve Bitcoin yazarı Saifedean Ammous, Lex Fridman ile birlikte 11 Mayıs’ta yayınladıkları podcast’te, yakın tarihde Bitcoin de yaşanan gelişmelere değindi. Ammous, Bitcoin’in artı ve eksi yanlarını tartışırken, lider kripto para birimi piyasada düşüş eğilimine devam ederken, enflasyon gibi zorluklar dünya genelinde farklı ekonomileri de etkiliyor. Bu küresel meseleler hakkında ekonomist şunları dile getiriyor;

“Dünyadaki çok sayıda sorunun kolay paradan kaynaklandığını, enflasyonun neden olduğunu ve hükümetin insanların servetine sonsuz bir başvuruda bulunmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bitcoin’in bunu düzelttiğini düşünüyorum. Altın fiyatlarında da zaman içinde satılabilirliğini kimsenin değiştiremeyeceği değişmez tek bir pakette birleştiriyor.”

 

Ekonomist, Bitcoin’in konsensüs parametrelerinin değişmediğini vurgulayarak, hala aynı olduklarını belirtiyor. Ammous, diğer kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun, topluluğun iyileştirme olarak gördüğü birkaç hard fork geçirdiğine dikkat çekti.

BTC dışında fiat paralardaki dalgalanmalara dikkat çekiyor

Yaratıcıları ve kurucuları, “Bitcoin yükseltilemez, ancak her zaman yükseltiriz” söylemlerini belirtti. Ammous, ayrıca görüşlerini şu şekilde belirtiyor;

“Pekala, her zaman başta nerelerin kazandığını biliyorsun, Facebook, Apple, Amazon. Merkezileştirilen herhangi bir şeyin yükseltilmesi çok kolaydır ve tam da bu yüzden Michael Saylor’un dediği gibi bu oluşumlar birinin sorumluluğudur, güvenliktir. Birinin teknik ve ekonomik sorumluluğunu üstleniyorsunuz, yarın tedarikin 10 katını yapabilirler.”

Yazara göre Bitcoin ile ilgili; ‘’Volatiliteyi daha fazla tolere etmeyi düşünmelisiniz, çünkü diğer seçenek, yalnızca nispeten istikrarlı bir şekilde düşen fiat varlıkları tutmaktır’’ fikirlerini belirtiyor ve konuşmasına şu şekilde devam ediyor;

“Dolar günden güne fazla bir dalgalanma yaşamıyor, dolarınızın değeri bir gecede yüzde 40 veya yüzde 20 değişim gerçekleştirmiyor ama güvenli bir şekilde düşüyor. Dolayısıyla seçenek, uzun vadeli düşüşle birlikte nispeten kısa vadeli istikrar veya uzun vadeli yükselişle birlikte kısa vadeli dalgalanmalar.”

Avusturyalı Ekonomistten Kritik Bitcoin Açıklaması Geldi

Bitcoin ve enerji tüketimi konusunda ekonomist, lider kripto para biriminin enerji tüketiminin buna değer olduğuna inanıyor. Bitcoin’in yüksek talebin olduğu yerlerden elektrik satın almasına gerek olmadığını çünkü her yerden elektrik satın alabileceğini belirtti; “Bu gerçekten akıllara durgunluk veriyor, madencilik için ihtiyacınız olan tek şey elektrik ve her yerde yapılabilir.” Daha fazla bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku