Terra UST İle Bağlantılı 115 Kripto Projesi! Çöküş Kimleri Etkileyecek?

866

Bildiğiniz üzere Terra (LUNA)’nın fiyatı sıfıra inmiş bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda en büyük stablecoin’ler arasında kendine yer bulan UST, uğradığı saldırı sonucunda dolara olan sabitliğini kaybetmesiyle beraber büyük bir çöküş yaşamıştı. Bir diğer yandan Terra’nın sahip olduğu geniş ekosistem ise yatırımcılar için bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Tam 115 proje ile direkt olarak ağ ile bağlantılı çalışan ve bir kısmı Terra blockchain’i üzerinde olan bu projelere ne olacak? İşte ayrıntılar…

Terra bağlantılı tam 115 proje bulunuyor

Do Kwon, ikinci stablecoin projesinin çöküşünü izlemekle meşgulken yatırımcılar kaybettikleri paraya üzülüyor. Yaşanan düşüş sonrası sadece UST veya LUNA yatırımcıları olmamakla beraber 115 projenin topluluk üyeleri ciddi kayıplar ile karşı karşıya kaldı. Analistlerin ve uzmanların yorumlarına göre bu projelere mutlaka dikkat etmeniz ve not almanız gerekiyor. Birçok uzmanın görüşüne göre Terra ağı bir daha aktifleştirilmeyecek, en iyi seçeneklere göre ise yeni bir ağ başlatılacak ve UST bir süreliğine olmayacak.

Bir diğer yandan yatırımcıların aklındaki bir soru ise LUNA’nın bu haldeyken daha düşük arz ile başlatılan yeni bir tokenin ilgi görüp görmeyeceği olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanların bu konudaki görüşü ise pek iyimser değil. Yani Terra ile ilişkili projelerin yeniden hayata dönmeleri oldukça düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

Uzmanların uyarısına rağmen bazı yatırımcılar halen LUNA alımı yapmaya devam ediyor

Birçok alanda boy gösteren tam olarak 115 proje Terra ekosisteminde yer alıyor. Bu projelerin başında ise Anchor Protokol yer almakta. Hatırlayacağınız üzere verdiği yüzde 20 yıllık getiri ile LUNA ve UST’nin yükselmesine büyük bir katkı sağlamıştı. Uzmanların dikkatini verdiği bir diğer önemli detay ise bugünlerde Tron kurucusu Justin Sun’ın farklı bir platformda kendi tokeni için USDD’ye yıllık yüzde 40 kazanç vaat etmesi olarak belirtiliyor. Birçok uzman bu konuda aynı hatanın tekrar yapılmamasının gerektiğini bildiriyor.

Daha önce de kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere yaşanan düşüşlerden fazlasıyla kayıp yaşayan bir isim olan Binance CEO’su CZ, Terra ekibiyle konuştuğunu açıkladı. Arzın daraltılması ve ağın yeniden başlatılması isteğine şimdilik geliştiriciler olumlu dönüş yapmamış. Birçok uzmana göre CZ oldukça negatif görünüyor ve yatırımcıların umudu artık sıfırlanmış düzeyde bulunuyor. Bir diğer yandan halen farklı borsalarda insanlar 0,02 dolar seviyelerinden binlerce kat daha pahalıya LUNA alımı yapmaya devam ederken birçok uzman bu durumun kesinlikle büyük bir kumar olduğunu belirterek, global piyasa üzerinde böyle bir fiyatın olmadığını belirtiyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku