Anonymous, Terra Kurucusunun Suçlarını Ortaya Çıkarmaya Söz Verdi!

43

Hacktivist grup Anonymous, Terra (LUNA)’nın kurucu ortağı Do Kwon’un Mayıs ayında Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) ekosistemlerinin çöküşüyle ilgili olarak “mümkün olan en kısa sürede adalete teslim edildiğinden emin olma” sözü verdi. İşte detaylar…

Grup Terra kurucusuna seslendi: ”Yapabileceğimiz tek şey sizi adalete teslim etmek”

Pazar günü, Anonymous hacker grubundan geldiği iddia edilen bir video, Kwon’un çöküşünden önce Luna ve TerraUSD’den her ay 80 milyon dolar nakde çevirmek ve Do Kwon’un 2020’nin sonlarında “Rick Sanchez” takma adı altında birlikte yarattığı iddia edilen istikrarlı madeni para Basis Cash’in düşüşündeki rolü de dahil olmak üzere iddia edilen yanlışlıklarının bir  listesini yeniden düzenledi ve şunları açıkladı:

Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki, yaptığın hasarı tersine çevirmek için yapılabilecek hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey sizi sorumlu tutmak ve bir an önce adalete teslim edilmenizi sağlamak.

terra

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Hacker grubu, iddia edilen suçlarını ortaya çıkarmak için kripto alanına girdiğinden beri Do Kwon’un eylemlerini inceleyeceğini söyledi. Hacker grubuna göre, “hiç şüphe yok ki, yıkım izinizde keşfedilecek daha birçok suç var.” Hacker grubu ayrıca Kwon’u rakiplerini ve eleştirmenleri trollerken “kibirli taktikleri” ve “asla başarısız olmayacakmış gibi davranması” nedeniyle eleştirdi. 2003 yılında 4chan’da ortaya çıkan , devlet kurumlarına, ajanslara, özel şirketlere ve hatta Scientology Kilisesi’ne karşı siber saldırılar düzenlemekle tanınan merkeziyetsiz uluslararası bir aktivist kolektiftir.

Bugünün Robinhood’u Anonymous

Haziran 2021’de aynı YouTube kanalı, Tesla CEO’su Elon Musk’ı, kripto pazarlarıyla oynamak için Twitter’daki nüfuzunu ve etkisini kullanarak “hayatları yok ettiği” iddiasıyla hedef aldı. Video bugün itibariyle yaklaşık 3,4 milyon görüntülemeye sahip. Hacker grubu Anonymous’a bağlı olduğunu iddia eden birden fazla YouTube kanalı olduğunu belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, doğal olarak merkeziyetsiz ve anonim doğası göz önüne alındığında, grup için resmi bir YouTube kanalı olmadığı konusunda genel bir fikir birliği vardır. YouTube videosunun yorumcuları ve Twitter’daki topluluk, hacker grubunun Kwon’un peşinden gitme sözünü geniş ölçüde destekliyor gibi görünüyordu ve bir yorumcu Anonymous’u “bugünün Robinhood’u” olarak adlandırdı.

Şimdilik, Kwon’un endişelenecek daha büyük, daha somut tehditleri olacak gibi görünüyor. Bununla birlikte, video mesajı r / CryptoCurrency subreddit’inde daha fazla şüphecilik topladı, kullanıcılar hacker grubunu Kwon’a karşı boş bir tehdit yayınladığı ve halka yeni bir bilgi vermediği için eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku