İşte Analiste Göre Ethereum Hodl Etmek İçin 7 Geçerli Sebep!

34

Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4 bin dolardan düşerek değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybettikten sonra şu anda 1.900 dolar civarında seyrediyor. Piyasayı çevreleyen birçok belirsizlikle, popüler bir YouTuber ve kripto fenomeni olan Lark Davis, varlığı elinde tutmaya veya dipten satın almaya devam etmek için iyi nedenler olduğuna inanıyor. En son videosunda, piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaşana kadar varlığı elinde tutmak için yedi önemli faktörü açıkladı.

ETH finansal ürünlerinde artış

Ethereum, Borsa Yatırım Fonu (ETF) onaylarından gelen olumlu haberlerle yaklaşan boğa koşusunun inanılmaz bir işaretini gösterdi. Kanada ve şimdi Brezilya, onay bekleyen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) birden fazla başvuruda bulunan Ethereum ETF’lerini onayladı.

Onay, Ethereum’a tsunami şeklinde para sağlayacak. Perspektif olarak, Brezilya küresel hisse senedi piyasasının yüzde 1’ini, Kanada küresel hisse senedi piyasasının yüzde 2’sini ve ABD küresel hisse senedi piyasasının yüzde 54’ünü oluşturuyor. Davis, daha küçük ekonomilerin altın ETF’yi ABD’den önce onayladığını analiz etti ve bu, yüzde 400’lük bir artışla yedi yıllık düz bir boğa koşusuna neden oldu. Ethereum için de durum böyle olabilir.

Yenilik kralı Ethereum

Davis’e göre, Ethereum kriptoda inovasyonun kralıdır. Çoklu katmanların 2 uygulanması, Ethereum’un yenilikçi yönünü ortaya koymaktadır. Ayrıca, Ethereum’daki en büyük merkezi olmayan değişim olan Uniswap, ölçeklendirme için iyimserlik entegrasyonunu duyurdu. “Bu, Ethereum katillerini öldürür.” Platformun inovasyon yönü, fiyat üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir.

Ethereum üçlü halving

Ethereum’u tutmaya devam etmenin bir diğer önemli nedeni de yaklaşan üçlü halvingdir. Yıllık enflasyonu şu anda yüzde 4,5, ancak ETH 2.0’ın uygulanması bunu yüzde 0,5’e düşürecek. Bu, Bitcoin halvingin üç katına eşdeğer olacak. Sahip olduğunuz Ethereum, ilerleyen ağda daha az enflasyon olacağından daha kıt bir varlık olacaktır.

Yaklaşan EIP-1559

Davis’e göre EIP-1559, ağustos ayında uygulanacak. Bu, bazı işlemler için ödenen ücretleri yakacak ve varlığı deflasyonist bir para birimi haline getirecektir. Temel olarak, EIP-1559 otomatik bir sürekli stok geri alım mekanizmasıdır.

Proof-of-Stake (PoS)

Davis ayrıca, Ethereum’un enerjiye aç İş Kanıtı (PoW)) konsensüs mekanizmasından Hisse Kanıtı (PoS) mekanizmasına geçtiğini de belirtti. Bu, ekonomiyi temelden bir maden ve çöp ekonomisinden bir stake ve hodl ekonomisine dönüştürecektir. En önemlisi, çevresel sorunları ele alacak ve kripto ekosisteminde önemli bir konu olan enerjinin yüzde 99’undan fazlasını koruyacak.

Ethereum talebi

Ethereum’a olan talep artmaya devam ederken, borsalardaki arz yeni bir düşük seviyeye ulaşmaya devam ediyor. Davis, 2.0 sözleşmesinde kilitlenen Ethereum miktarının kilitli 6,2 milyon ETH ile büyümeye devam ettiğini tahmin ediyor.

Ethereum, metriklerde Bitcoin’i çökertti

Davis, Ethereum’un çeşitli metriklerde Bitcoin’i geride bıraktığına da dikkat çekti. Örneğin platform, her gün Bitcoin’den üç kat daha fazla on-chain işlem gerçekleştiriyor. Ethereum, Bitcoin için 8 milyar dolara kıyasla günlük 25 milyar dolardan fazla bir hacme ulaşıyor. Ayrıca, Ethereum ücretler açısından Bitcoin’i çökertiyor. Uniswap, Bitcoin’den daha fazla ücret alıyor. Toplanan toplam ücretlere göre ilk 13 token, yaklaşık olarak 10 Ethereum uygulamasına ait.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku