Anket yapıldı… Bitcoin düşecek mi, çıkacak mı?

1 4

 Sene başından bugüne kadar Bitcoinin değeri yaklaşık yüzde 64 arttı. Özellikle dünkü satışlarla 11 bin 300 dolarlı seviyelere kadar gerileyen Bitcoin için yapılan bir araştırma araştırma kurumsal yatırımcıların bu yıl kripto para biriminin değerlemesinde daha fazla artış beklediğini ortaya koyuyor.

Borsalar geleneksel finans kurumları fonlar aile ofisleri ve ultra yüksek net değerli bireyler dahil olmak üzere kurumsal kripto varlık sahiplerini kapsamaya odaklanan dünyanın ilk kriptoaset sigortası şirketi olan Evertas toplu olarak 784 milyar ABD doları tutarında varlığı yöneten kurumsal yatırımcılarla anket yaptı.

Ankate katılanların yüzde 60ın bu yılın sonuna kadar Bitcoinin değerinin 12 bin ABD dolarının üzerinde olacağını düşündüğü ve on kişiden dördünün (yüzde 40) 2021e kadar 15 bin ABD dolarının üzerinde değer kazanmasını beklediği bulundu. Yalnızca yüzde 24ü Bitcoinin 10 bin dolar veya altında olacağını düşünüyor.

Aralık 2017de Bitcoin neredeyse 20 bin dolara ulaştı ve kurumsal yatırımcıların yüzde 22si önümüzdeki yıl bu rakama ulaşabileceğini düşünüyor ve yüzde 28i bunun 2022de olacağını tahmin ediyor.

Bitcoinin değerindeki son artışın temel nedenlerinden biri daha önceki iki kez kripto para biriminin değerlemesinde artışlara yol açtığı için (Mayıs ayında gerçekleşen) son halvingdir. Bu dört kurumsal yatırımcıdan birinin (yüzde 24) son halvingin bitcoine yatırılan miktarda ani bir artışa yol açacağını düşündüğünü ve yüzde 68inin hafif bir artışa yol açacağını düşündüğünü açıklamaya yardımcı oluyor.

 Evertas CEOsu ve Kurucusu J Gdanski şunları söylüyor: “Kurumsal yatırımcılar bitcoinin gelecekteki değerlemesi konusunda açıkça iyimserler ve şüphesiz buradaki görüşleri Temmuz ve Ağustos aylarında kripto para birimindeki güçlü büyümeden etkilendi.

Bununla birlikte birçoğunun bu sektörün altyapısıyla ilgili endişeleri olduğu için Bitcoin fiyatının yükselmesi bazı kurumsal yatırımcıları kripto para birimi piyasasına ikna etmek için yeterli değildir. Örneğin ankete katılanların yüzde 88i bu varlıklar için yeterli sigorta teminatının bulunmamasından endişe duyuyor ve yüzde 92si mevcut saklama hizmetlerinin kalitesinden endişe duyuyor.

“Kripto varlık piyasası kurumsal yatırımcıların bu varlıklara gösterdiği artan ilgiden gerçekten tam anlamıyla yararlanacaksa bu sorunları ele almalıdır.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku