Madenciler ve Hodler’lar Bitcoin Satmaya mı Başladı?

34

Bitcoin, uzun zamandır ilk kez 30 bin doların altına düştü ve BTC madencilerinin satmaya başlayıp başlamadığı sorusunu gündeme getirdi. BTC, 2 aylık konsolidasyon sırasında haftalık kapanış bazında tutulan önemli bir destek seviyesi olan 30 binin altında gün içi düşük bir grafik çizdi. Toparlanmak için mücadele etmesine rağmen, BTC madencilerinin satmak yerine biriktirmesi eğilimi netliğini koruyor.

Bitcoin madencileri kimdir?

Bitcoin madencileri, piyasadaki en yükseliş eğilimine sahip varlıklardan biri olarak görülebilir. BTC madenciliği yapmak için enerji altyapısı inşa etmek ve hash gücünü toplamak için on milyonlarca dolar olmasa da milyonlarca yatırım yapıyorlar. Daha az sermayeye sahip küçük madencilerin, bunun gibi daha az ideal zamanlarda satış yapma olasılığı daha yüksek. Bu madenciler, daha önce çıkarılan BTC’lerini satmadan madencilik faaliyetlerine devam etmek için muhtemelen yeterli net nakde sahip değiller. Tersine, iyi sermayeye sahip daha büyük madenciler, çıkarılan BTC’lerini tutma ve daha yüksek fiyatların satılmasını bekleme yeteneğine sahip.

Aşağıdaki grafikte, on-chain analisti Wu Blockchain, madenciler tarafından borsalara aktarılan “ortalama” Bitcoin sayısında kısa vadeli bir artış tespit etti. 2021 boyunca, bu ölçüm ortalama 60 BTC ile daha küçük zirveler kaydetti. 17 Temmuz’da ortalama 98.6171 BTC’ye yükseldi ve dikkatli olunduğunun sinyalini verdi.

BTC Madencileri Satış mı Yapıyor?

Madenciler tarafından borsalara aktarılan toplam Bitcoin miktarına bakmak da önemlidir. Aşağıdaki grafikte, madenciler tarafından borsalara aktarılan toplam BTC miktarı, konsolidasyon boyunca 30 bin ila 40 bin arasında düşüyor.

Bu, daha büyük ve iyi sermaye sahibi madencilerin mevcut fiyatlarla satış yapmayı reddettiğini ve gelecekte daha yüksek fiyatlar beklentisiyle Bitcoin (BTC)’i elinde tuttuklarını gösteriyor. Bu, Glassnode’daki madenci net pozisyon değişikliğindeki artışı açıklayabilir.

Küçük madencilerin üzerindeki mali stres göz önüne alındığında, büyük olasılıkla konsolidasyon yoluyla Bitcoin satan kişiler onlar ve BTC 30 bin doların altına düşerse yok olma riskiyle karşı karşıyalar. Şu anda BTC, çok düşük hacimle 30 bin doların altında gün içi en düşük seviyede, bu da uzun vadeli sahiplerin ve daha büyük madencilerin satış yapmadığının bir göstergesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku