Kripto Para Borsası Coinbase’in Halka Arz Başvurusunda Sıcak Gelişme!

0 66

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yayınlanan resmi belgeye göre Coinbase, halka arz için 114 milyon A sınıfı hisse kaydetti. Coinbase, Şubat ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Nasdaq’ta halka arz olmak için başvurmuştu. Prosedür olarak ABD’deki düzenleyici kuruluşa yapılan başvuru Coinbase’i Nasdaq borsasında işlem görmeye bir adım daha yaklaştırırken, kripto paraların ana akım olmasında da önemli bir adım olmuştu.

17 Mart 2021’de Coinbase kripto para borsasının arkasındaki şirket Coinbase Global, Inc., A sınıfı hisselerinin halka arzı için SEC’ başvurdu. Belge, Coinbase’in sunacağı net hisse sayısının 114.850.769 olduğunu gösteriyor. Bu arada, önerilen maksimum toplam teklif fiyatı 943,218,155 dolar.

Daha önceki raporlar, firmanın hisse senedi fiyatı için 200 dolar hedeflediğini öne sürüyordu, ancak SEC’e sunulan S1 dosyalama sonrasında piyasa öncesi değerlemesi, gerçek değerlemenin daha da fazla olabileceğine inandığı için 100 milyar doları aştı. Mevcut 115 milyon hisse listelemesini ve 100 milyar dolar artı piyasa öncesi değerlemesini hesaba katınca, hisse fiyatının 200 dolar’lık erken fiyat hedefinden çok daha yüksek olacağını gösteriyor.

Coinbase, öncelikli olarak ABD müşterilerine hizmet veren en başarılı ve mevzuata uygun kripto para borsalarından biridir. Firma, açılışından bu yana 40 milyondan fazla müşteri kazandı ve günlük olarak milyarlarca değerinde spot kripto para birimi işlem hacmini oluşturuyor.

Coinbase Halka Arz Öncesi Hisse Senetleri Fiyatı

FTX’te listelenen Coinbase’in halka arz öncesi hisseleri, sadece birkaç hafta önce 550 dolar’a ulaştıktan sonra şu anda 450 dolar civarında işlem görüyor. İndirimli oranlarda halka arz öncesi hisseler eklemesiyle ünlü merkeziyetsiz bir borsa olan FTX, daha önce Airbnb halka arz öncesi hisselerini de listelemişti.

Coinbase, Bakkt, Kraken, BlocFi gibi diğer birçok kripto kuruluşunun ve diğer birkaç madencilik firmasının da halka arz olma planlarını duyuran ilk kripto şirketleri arasındaydı.

Bununla birlikte Coinbase, SPAC yerine Nasdaq’ta doğrudan bir listeleme yoluyla halka arz olmayı seçti. Bakkt ve diğer birkaç firma da dahil olmak üzere bir dizi kripto şirketi, doğrudan listeleme yerine SPAC’ı seçti. SPAC’ın artan popülaritesi, SEC Kurumsal Direktörünün SPAC’lar hakkında daha iyi düzenlemeler yapılması çağrısını yaptı

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku