Popüler Analist Lark Davis’in Shiba Inu Tahmini Şaşkınlık Yarattı

4.759

Dogecoin ve DOGE katili olarak lanse edilen Shiba Inu, kripto para birimi listelerinde dokuzuncu sıra için savaşıyor. Son birkaç gündür en büyük iki meme kripto para arasında bir kapışma yaşanıyor. Yatırımcılar kazançlarının tadını çıkarırken her ikisini de destekliyor. Elon Musk bile orijinal köpek temalı meme kripto para Dogecoin’in köşesinde beklerken, Shiba Inu durdurulamaz görünüyor.

Köpek yarışını Shiba Inu mu Dogecoin mi kazanır?

Shiba Inu, bu yıl benzersiz kazançlar kaydetti. Ayrıca bir DOGE katili olarak ün kazanmanın yanı sıra arzının yarısını Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin’e bağışladı. DOGE için bu itici güç, esas olarak en yüksek profilli hayranı olan Elon Musk tarafından ateşlendi. Tesla CEO’su, bu yıl durmaksızın DOGE’nin benimsenmesi için çalışıyor. Musk, DOGE’nin halkın kriptosu olduğunu savunuyor. Diğer ünlüler de kendilerini DOGE hayranı olarak lanse ediyorlar. Ancak, SHIB’in DOGE için ciddi bir tehdit oluşturması ilk kez geçen hafta ortaya çıkmadı. Shiba Inu her gün kazanıyor, diğer tüm büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösteriyor ve ilk ona giriyor. Yazımızın hazırlandığı sırada, son 24 saat içinde yüzde 6,6 oranında değer kazanarak 0,00007229 dolardan işlem görüyor. Aynı zamanda DOGE de büyük kazanımlar elde ediyor.

Çarşamba günü SHIB, DOGE’yi kısa bir süre geride bırakarak dokuzuncu sıraya yerleşti. Musk’ın, DOGE hakkındaki görüşlerini Twitter üzerinden paylaşmasıyla, kısa bir süre sonra orijinal meme kripto para yerini geri kazandı. Yazımızın hazırlanması sırasında CoinMarketCap verilerine göre, SHIB 39.561.624.041 dolar, rakibi DOGE ise 42.619.717.377 dolar piyasa değerine sahip. İki meme kripto paranın birçok benzerliği var, bunların en büyüğü ikisinin de köpek temalı olması. DOGE’nin yaratıcıları eğlenceli bir kripto para istedi ve potansiyelini ancak patladıktan sonra gördü. İki kurucu o zamandan beri projeyi diğer geliştiricilere bıraktı.

Analist, hayatın çöküşü konusunda uyarıyor

Shiba Inu, DOGE’den beş yıl sonra, Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. DOGE’nin aksine, SHIB bir ERC-20 token’ı olarak piyasada işlem görüyor. Yani Ethereum Blockchain’i üzerine inşa edildi. Toplam arz sınırı olarak bir katrilyona sahip, ancak Vitalik bunun oldukça büyük bir kısmını yakmış durumda bulunuyor. Shiba Inu fiyat tahmini ile ilgili olarak Lark Davis şu şekilde paylaşımda bulunuyor:

Bunu kimin duyması gerektiğini bilmiyorum ama $SHIB bir dolara, on sente, hatta 1 sente bile gitmiyor. 🐶

Lark Davis (@TheCryptoLark) 26 Ekim 2021

Kripto para piyasası bir gecede ve en ufak bir haberle yön değiştirdiği için Shiba Inu (SHIB)’nun mu yoksa Dogecoin (DOGE)’nin mi kazanan kripto para olarak ortaya çıkacağını belirlemek neredeyse imkansız. Analistlere göre DOGE’nin üstünlüğü var gibi görünüyor. DOGE, dünyanın en zengin adamı tarafından destekleniyor ve daha da önemlisi daha aktif bir geliştirici topluluğuna sahip. Kıdemli bir kripto para yazarı ve yatırımcısı olan Glen Goodman, Musk’ın DOGE piyasasında en büyük belirleyici olabileceğine inanıyor. Goodman konu ile ilgili olarak görüşlerini şöyle belirtti:

Elon Musk bunu çözecek kişi olabilir. Musk, planladığı DOGE-1 uydu fırlatma düşüncesi ile yakında ‘gerçekten aya gerçek bir DOGE’ göndereceğini tweet’leri ile hatırlatabilir. SHIB’in arkasında Musk’ın gücü olmamasına rağmen şu anda spekülatörlerin favorisi SHIB.

Köpek yarışını Shiba Inu mu Dogecoin mi kazanır?
Köpek yarışını Shiba Inu mu Dogecoin mi kazanır?

Glen Goodman, yatırımcıların destekledikleri kripto para biriminden bağımsız olarak dikkatli olmasını tavsiye ediyor. Bu iki kripto paraya yatırım yapan bireysel yatırımcıların çoğunun projeler üzerinde çok az araştırma yaparak onlara para yatırdığını belirtiyor. Bu nedenle hayatın çöküşü olarak nitelendirilebilecek kaza ihtimalinin kartlarda olabileceğini şu sözleriyle ekliyor:

Dürüst olalım, bu yatırım değil, zar zor ticaret dense bile, aslında bu bir kumar. Elbette eğlenin ama aynı zamanda kripto tarihine geçecek bir çöküşe de hazır olun.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bugüne kadar, SHIB yaklaşık yüzde 61 milyon oranında değer kazandı. Shiba Inu şu anda dünyanın en büyük kripto para birimlerinden biri olarak görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku