Teknik Analist Kanıt Sundu: Bitcoin Boğa Koşusu Hangi Aşamada?

622

Gerçekleşen HODL Oranı anlamına gelen RHODL göstergesi, makro zirve başlamadan önce Bitcoin fiyat hareketi için çok daha fazla yukarı yönlü talep eden göstergelere katkıda bulunuyor. Yeni analiz, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının kripto paralarını çok daha uzun süre satmaya direneceklerini ve boğa koşusunun devam edeceğini ortaya koyuyor. 28 Ekim’deki bir Twitter tartışmasında, teknik analist Mitch Klee, mevcut boğa koşusunun yalnızca %50’sinin tamamlandığına dair yeni kanıtlar sundu.

RHODL daha fazla yukarı yönlü talep ediyor

Popüler analist Philip Swift tarafından oluşturulan Realized HODL Ratio (RHODL) göstergesini kullanan teknik analist Mitch Klee, Bitcoin (BTC)’in önceki boğa piyasalarının zirvesinde verdiği klasik üst sinyallerden hala uzak olduğunu ortaya koyuyor. İyi bilinen HODL Waves aracına dayanan RHODL’un artan boyutu, hızlanan boğa piyasalarına uygundur. Her iki gösterge de aynı anda zirveye çıkar. Teknik analist bugün bir Twitter yorumunda RHODL göstergesi hakkında şu ifadeyi kullanıyor:

 

RHODL oranı, satıcı yorgunluğunu gösteriyor ve biz daha yolun yarısındayız.

RHODL, boğa koşusuna uzun bir son verilmesi çağrısında bulunan tek gösterge değil. Diğer kaynaklar arasında, lider kripto para birimi Bitcoin’in bir dönüm noktasına ulaşmasına altı ay kaldığına inanan Bitcoin Stoktan Akışa (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB yer alıyor.

Bitcoin fiyatının zirvesi “vay canına yetecek kadar yüksek” olmalı

Analist Klee, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken’in editörü Pete Rizzo’nun sorularını yanıtlıyor. Anthony Pompliano’nun ev sahipliğini yaptığı bir podcast olan Best Business Show’un yakın tarihli bir bölümünde, Rizzo, Bitcoin’deki döngü fiyatını “Bitcoin severlere yönelik psikolojik saldırılar” olarak nitelendiriyor. Rizzo konuya ilişkin olarak şu yorumlarda bulunuyor:

Bitcoin bir tepe oluşturmak istiyorsa, hiç satmayan Bitcoin boğalarından bazılarını biraz Bitcoin’den vazgeçmeye ikna etmesi gerekecek. Bitcoin teknolojisinin, satıcıları piyasaya geri döndürme kabiliyetine güveniyorum ve bunu yaptığı fiyat muhtemelen şu anda ortaya koyabileceğimizden daha yüksek olacak. Çünkü bu bize bir saldırı.

Rizzo, lider kripto para birimi için fiyat tahminleri olarak 300 bin ila 500 bin ABD doları arasında değişen, “gerçekten vay be yeterince yüksek” dedirtecek, fiyat seviyeler bahsediyor. Öte yandan piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan BTC, Kriptoarena.com olarak bahsettiğimiz gibi, geçen hafta ulaştığı ATH’sinin ardından yazım sırasında 60,191 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku