10 Farklı Ekonomist, Stratejist, CEO ve Analist ten Bitcoin Yorumları 

0 0

Bitcoinin 2020de popülaritesinde büyük bir artış görmesinin birkaç olası nedeni var. Birincisi bu yıl gördüğümüz muazzam miktardaki ekonomik teşvikin ABD dolarında enflasyona yol açabileceğine dair süregelen korkular var ve Bitcoin sınırlı arzı nedeniye doğal olarak enflasyona dirençli bir varlık olarak görülüyor.

Ek olarak bazı büyük kurumsal firmalar yaptıkları yatırımlarla bu yıl Bitcoine olan ilgiyi artırmaya yardımcı oldu ve bu rallinin temel sebepleri arasında görülebilir. Bitcoin 23 bin dolar seviyesini geçmeyi başarmışken simdi gözler BTCnin burdan sonra nereye gideceği. Gelin piyasanın önce gelen 10 ekonomist stratejist analist ve yatırımcısının görüşlerine bir göz aralım. 

Bloombergle yaptığı röpörtajda Hxro CEOsu Dan Gunsberg Bitcoinin bir sonraki gerçek hedefinin ivmeyi sürdürürse 36 bin dolar seviyesini test etmek olacağını söyledi. 

Yine Bloombergin bildirdiğine göre Guggenheim Partners Yatırım Direktörü Scott Minerd Çarşamba günü yaptığı açıklamada “temel” çalışmalarına göre Bitcoinin 400 bin dolar civarında olması gerektiğini söyledi.

Celsius Network CEOsu Alex Mashinsky kısa vadede 14 bin ila 16 bin dolar seviyelerine düşüşün kaçınılmaz olduğunu ve bunun “çoğumuzun bir daha 20 bin dolar seviyesinin altında Bitcoin satın alma şansına sahip olacağımız son sefer” olabileceğini söyledi.

Mashinsky “Yerleşin çünkü 2021de 30 bin dolar aralığına girmeden önce 20-22 bin dolar seviyesini en az beş kez ziyaret edeceğiz” dedi.

Saxo Capital Markets küresel makro stratejisti Kay Van-Petersen perakende yatırımcılarının şimdiye kadar büyük ölçüde “bu rallinin dışında” olduğunu ve Bitcoinin fiyatının “artık doğrusaldan parabolik hale geleceğini yani fiyatın giderek artacağını” söyledi.

Rockefeller Capital Management Vios Advisorsın genel müdürü Michael Bapis uzun vadeli dalgalanmanın hala bir sorun olduğunu ve bu saatten sonra Bitcoinden her şeyin beklenebileceğini söyledi.

  Miller Tabak baş piyasa stratejisti Matt Maley Perşembe günü CNBC’nin “Trading Nation” adlı pprgramına verdiği demeçte: Bitcoin yeni yılda yüzde 25 ila yüzde 30luk bir satış görebilir ancak bu hala uzun vadede satın alınmalı dedi. 

Finans yazarı Glen Goodman Forbesa “Tarih tüm zamanların en yüksek seviyesinden satın alan insanlar için bir uyarıya sahiptir” dedi.

Goodman: “Bitcoin için uzun vadeli beklentiler konusunda iyimser olsam da dört yıl önce Bitcoinin yeni bir çığır açmasıyla benzer bir durum yaşadık ancak sadece iki hafta sonra fiyatı üçte birinden fazla düştü dedi. 

Bloomberg analistlerinden McGlone Bitcoinin önümüzdeki iki yıl içinde 170 bin dolara ulaşabileceğini düşünüyor Analiste göre Bitcoin tüm zamanların en yüksek fiyatlarına ulaşabilir ve ardından altın gibi konsolide olabilir.

 McGlone: “Bitcoin altının dijital bir versiyonu haline geliyor. Bu yıl meydana gelen kilit noktalardan biri Bitcoin oynaklığının düşmesi. Aslında altına kıyasla şimdiye kadarki en düşük değer.” dedi. 

Ekonomist David Rosenberg Bloomberge Bitcoinin bir balon  olduğuna ve yatırımcıların arzının nasıl çalıştığını anlamadığına inandığını söyledi.

Rosenberg: Bitcoin Çarşamba günü ilk kez 20 bin doları aştıktan kısa bir süre sonra Perşembe günü 23.777 dolar ile rekor bir yüksekliğe ulaştı ve yüzde 20lik bir artış kaydetti. Rosenberg grafiğin “şu anda kesinlikle çılgın” göründüğünü söyledi.

 Piyasa analisti Craig Erla: “Kripto piyasasında merkez bankasının para basmasının Bitcoin için bir yükseliş durumu sağladığına dair bir görüş var ve lider kripto para yeni rekor seviyelerde ve en önemlisi 20 bin dolarlık psikolojik seviyeyi aştı ve keşfedilmemiş seviyelerde nasıl davranacağı hala belirsizliğini koruyor dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku