Mark Cuban’dan Çarpıcı Dogecoin ve Bitcoin Yorumu: NBA Taraftarları Bunu Seviyor!

935

Mark Cuban’a göre, insanlar Bitcoin (BTC)’in değerinin artmasını bekliyor ve bu yüzden onunla NBA biletleri satın almak istemiyorlar. Profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, insanların sahip oldukları Bitcoin ile bilet almayı sevmediklerini çünkü bunun kayda değer bir varlık olduğunu açıkladı. Bunun yerine, “harcaması kolay” Dogecoin kullanıyorlar.

Cuban: Bitcoin biraz farklı bir hayvandır

Amerikalı milyarder Mark Cuban, Fox Business’a verdiği bir röportajda en popüler kripto para birimleri hakkında görüşlerini paylaştı. Bitcoin ile başlayarak, varlığın “harika bir alternatif değer deposu” olduğunu söyledi. Cuban, altından bile daha iyi olduğunu ve alternatif kripto paralardan çok farklı olduğunu söyleyerek daha da ileri giderek şöyle konuştu:

Bitcoin, bir bütün olarak kripto olarak biraz farklı bir hayvandır.

Kısa bir süre önce Dallas Mavericks, çevrimiçi mağazasında oyun biletleri ve ürünler için kripto ödemeleri kabul etmeye başladı. Ancak Cuban, NBA taraftarlarının varlığı uzun süre elinde tuttukları ve fiyatının zamanla artmasını bekledikleri için Bitcoin üzerinden bilet satın almaya istekli olmadıklarını söyledi:

Pek çok insan Bitcoin ile ödeme yapmıyor çünkü gerçekten kayda değer bir varlık. Bu bir değer deposu ve değerinin artmasını istiyorlar.

Öte yandan, birçok kişi meme tokenine karşı tamamen farklı bir tutuma sahip oldukları için satın alma seçeneği olarak Dogecoin’i kullandıklarını Cuban şu şekilde belirtti:

Sezon dışı dönemde ayda binlerce ve binlerce dolar satıyoruz ve sezon başladığında bunun Dogecoin’de haftada bir olmasını bekliyorum ve bu gerçekten harcaması kolay olduğu için, insanlar istediği kadar takdir etmiyor. Yani sonsuza kadar tutmak için.

Mem parasına yaptığı kişisel yatırımdan bahseden Cuban, yakın zamanda 500 dolardan 1500 dolara çıkardığını ve “eğlence için biraz daha fazlasını” satın aldığını söyledi. Yine de DOGE’yi başarılı bir yatırım aracı olarak değil, dijital varlıkların nasıl işlediğini anlamanın bir yolu olarak şöyle tanımladı:

Hiç kimseye bunun harika bir yatırım olduğunu söylemedim, sık sık kripto paranın nasıl çalıştığını ve piyasaya nasıl yatırım yapılacağını anlamanın harika bir yolu olduğunu söyledim.

DOGE’ye yatırım yapmak akıllıca bir karar mı?

Bitcoin yatırımcı profilinden biraz ayrışarak, genellikle genç nesillerin tercih ettiği modaya uygun bir kripto para birimi olarak tanımlanan Dogecoin, Elon Musk da dahil olmak üzere çok sayıda önde gelen ismin dikkatini çekti. Tesla’nın CEO’su da kişisel olarak yatırım yaptığını itiraf etti. 2013 yılında bir şaka olarak başlayan meme kripto para, şu ana kadar kesinlikle çalkantılı bir yıl geçirdi. 2021’in başında fiyat etiketi kabaca 0,01 dolardı. Ancak kısa bir süre sonra hızla yükseldi ve Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74 sente ulaştı. Ve birçok uzman, DOGE’nin bir sonraki ATH’sinin 1 dolarlık dönüm noktasına ulaşacağını düşündüğünde, fiyatı düşmeye başladı. Bu satırları yazdığım an itibariyle 0,25 dolar civarında işlem görüyor.

Bununla birlikte, örneğin CoinShare’in CSO’su Meltem Demirors, Dogecoin’e olan son hayranlığın spekülatif bir çılgınlık ve bir balon olduğuna inanıyor. En büyük Bitcoin destekçilerinden olan ve satın alımlarını sürekli devam ettiren iş zekası yazılımı şirketi MicroStrategy’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Michael Saylor da kendisini bir DOGE muhalifi olarak konumlandırdı. Saylor DOGE’nin popülaritesinin geçici bir role sahip olduğunu ve bu kripto para birimine yatırım yapmak isteyenleri son derece temkinli olmak konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku