Efsanevi Analist Bitcoin Çöküşünü Yorumladı: Dev Düzeltme!

0 42

2018 Ocak ayında Bitcoin’in ABD doları değeri bakımından en büyük piyasa çöküşünü tahmin etmesiyle tanınan Peter Brandt, mevcut Bitcoin (BTC) düzeltmesi hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. İşte detaylar…

Analist: Bu Bitcoin (BTC)’de Mart 2020’den beri yapılan en derin düzeltme

Deneyimli analist ve trader geçtiğimiz günlerde atmış olduğu bir tweet’te, önde gelen kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.899 dolardan 90 günün en düşük seviyesi 42.207 dolara düştüğü görülen BTC geri çekilmesinin, geçen seneki koronavirüs kaynaklı erimeden bu yana Bitcoin (BTC)’in en derin düzeltmesi olduğunu şu şekilde belirtiyor:

Şimdi resmi olarak Mart 2020’nin en düşük seviyesinden bu yana yapılan en büyük düzeltme. Ama bu nasıl olabilir? BTC’de kurumsal destek olunması gerekiyor. Bunun olmaması gerekiyordu! Anlamamış olma ihtimalinize karşı: kurumsal destekle ilgili yorumum alay etme amaçlıydı.

Brandt’ın 14 düzeltmeyi içeren tablosuna bakıldığında, Bitcoin’in ortalama olarak yaklaşık yüzde 35’lik bir düzeltme ile karşı karşıya olduğu görülüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden son zamanların en düşük seviyelerine doğru geri çekilme ölçüldüğünde, Bitcoin (BTC), istatistiksel olarak ortalama düzeltme büyüklüğüne işaret eden yüzde 34,97 oranında geri çekildi.

Brandt: Piyasanın sakinleşmesi gerek!

Peter Brandt’a göre, kripto topluluğunun üyelerinin Bitcoin (BTC)’deki yükselişlerini göstermek için sosyal medya profil fotoğraflarına parlayan lazer gözleri ekledikleri sosyal medya trendinin sonlanması, düzeltmenin biteceğini gösteriyor. Analist, bu trend hakkında şu ifadeleri kullandı:

BTC’nin satış baskısı ne zaman azalacak? Yanlış soru. Doğru soru: Twitter’da lazer göz trendine uyanların yüzde 50’si ne zaman kaybolacak?

Brandt’e göre, trend piyasa katılımcılarının kibirli olduğunu ve Bitcoin (BTC) piyasasının sakinleşmesi gerektiğini gösteriyor. Analist, bu durumu şöyle ifade ediyor:

Herhangi bir pazarda aşırı coşku, her zaman boğa durumundan ayıya geçmemeye, uzun vadeli yatırımları veya bir pozisyonu tasfiye etmemeye yönelik bir uyarıdır. Sadece, saçma bir hale geldiğini gösterir… İnsanlar gözlerini ne kadar çok dikerse, en azından pazarın bir süre dalgalanacağını ve dümdüz gitmeyi bırakacağını biliyorsunuz.

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku