Stratejist Joel Kruger: Bitcoin (BTC)’deki Düşüşün Sebebi Elon Musk Değil

0 123

LMAX Group’tan stratejist Joel Kruger, Bitcoin (BTC)’de yaşanan düzeltmenin aslında Elon Musk’tan kaynaklanmadığını söyleyerek, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasının kızıla boyanmasındaki esas nedenleri açıkladı.

Yaşanan düzeltmenin iki sebebi var

 Kruger, kripto para piyasasının şu anda tanık olduğu düzeltmenin, Bitcoin’in çevre dostu olmadığını iddia eden ve Bitcoin ile ödemeleri askıya alan Elon Musk’ın son tweet’lerinden çok fazla etkilenmediğini iddia etti.

Popüler analist, Peter Brandt, 2 Mayıs’ta, belki bu ay veya bu yıl olmasa da, nihayetinde “devasa bir düzeltmenin” gerçekleşeceğini öngörmüştü ve Pazartesi günü Brandt, piyasadaki mevcut düşüşün, daha önce belirttiği devasa düzeltme olduğunu belirtti. Brandt, ”Kara Perşembe”nin yaşandığı Mart 2020’deki gibi bir kaosun yaşanabileceğini ima etmişti.

Kruger, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerinin düşüşünün arkasındaki gerçek nedenin, son zamanlarda yatırımcıları heyecanlandıran süper ralliden sonra ortaya çıkan teknik açıdan aşırı genişleme olduğunu düşünüyor. Stratejist ayrıca, ABD’de artan enflasyon ile ilgili endişelerin ve potansiyel olarak meydana gelebilecek kriz korkuların da Bitcoin’in düşüşünün arkasındaki alt nedenlerden olduğunu belirtti. Stratejist şunları söyledi:

Kripto para piyasasındaki düzeltme için herkes, Tesla ve Elon Musk’ı suçluyor. Piyasadaki düşüşün asıl nedeni bu değil. Esas neden, süper ralli sonrası teknik aşırı genişleme, artan ABD enflasyonu ve buna bağlı olarak piyasalarda meydana gelen korku ve endişe.

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları dipten satın alıyorlar

 Amsterdam merkezli popüler kripto para trader’ı ve analisti Michael van de Poppe, kısa vadeli BTC yatırımcıları panik satış yaparken, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının dipten satın aldığını tweet’ledi.

Glassnode verileri ise, kripto para borsalarındaki Bitcoin bakiyesinin toplam 2.538.742.016 BTC ile dört ayın en yüksek seviyesine yükseldiğini ortaya koydu. Bir önceki zirve, bu yılın başında 18 Ocak’ta yer alıyor.

Kripto para trader’ı Lark Davis ise BTC düşüşünün panik satıcıları tarafından gerçekleştirildiğini paylaştı. Elon Musk’ın tweet’leri ve Tesla’nın Bitcoin varlıklarını satma tehditlerinin ile birlikte Bitcoin 17 Mayıs’ta, 42.300 doları görerek üç ayın en düşük seviyesine ulaştı. 45 bin dolarlık bölgede sabit kalmaya çalışan BTC, Çin’den gelen yeni yasaklama haberleri ile yeniden düşüşe geçti

 

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku