Altura (ALU) Nedir? ALU Token Nereden Alınır?

10

Blok zinciri ve kripto çatısı altında gelişen NFT sektörü her geçen yıl daha geniş kitlelere ulaşarak büyümeye devam ediyor. Bu makalede, yukarıda bahsedilen konsepti benimseyen projelerden biri olan Altura’yı inceleyeceğiz. Yazının ilerleyen bölümlerinde Altura nedir, nasıl çalışır, avantajları ve dezavantajları nelerdir, ALU token nereden alınır gibi soruları yanıtlayacağız.

Altura nedir? Nasıl çalışır?

Altura, geliştiricilerin Akıllı NFT‘leri ve oyun içi öğeleri üretebileceği, dağıtabileceği ve ticaretini yapabileceği bir akıllı sözleşme platformudur. Proje, oyuncuların oyun içi öğelere sahip olmasına ve bunları kontrol etmesine olanak tanıyor. Bunun yanında, geliştiricilere blok zinciri teknolojisini video oyunlarına entegre etme fırsatı sunmayı amaçlıyor.

Platform, NFT’leri web3 bilgisine sahip olmadan üçüncü taraf uygulamalara zahmetsizce entegreyi sağlayan bir araç seti sunar. NFT’ler, platform’da oluşturulan ve satılan oyun içi avatarları ifade eder. Projenin arkasındaki ekip, araç setinin kullanıcıların veya geliştiricilerin NFT’lerin gücünden yararlanmalarına izin verdiğini iddia ediyor.

ALU token nedir?

ALU, Altura’nın yerel kripto para birimidir ve platformun NFT ticaretinde kullanılmaktadır. Token, NFT ticaretinin yanında NFT basımı ve dağıtımında da gereklidir. ALU token varlıklarını stake eden kullanıcılar, platformun geleceği için oy hakkı elde etmektedir. Bu projeyi daha demokratik ve merkeziyetsiz hale getiren bir özellik olarak öne çıkmaktadır. Kripto paranın maksimum arzı 1,33 milyar token olarak belirlenmiştir.

Yazının yazıldığı sırada 611 milyon ALU dolaşımda bulunmaktaydı. Diğer yandan kripto paranın toplam piyasa değeri ise 32 milyon dolar civarında seyretmekteydi.

ALU tokenin avantajları nelerdir?

Altura’nın sahip olduğu teknolojiyle özel Akıllı NFT‘lere izin vermesi, NFT’lerin daha  merkeziyetsiz hale gelmesine katkı sağlayabilir ve yeni kullanıcıları projeye çekebilmektedir.

Platformun NFT odaklı olması, sürekli büyüyen sektörde kendine yer edinmesine ve gelişmesine olanak tanıyabilmektedir.

PancakeSwap gibi önde gelen bir borsada listelenmesi, güvenilirliğini artırmıştır. Bu aynı zamanda, kripto paranın daha geniş kitlelere ulaşabileceği anlamına gelmektedir.

ALU tokenin dezavantajları nelerdir?

PancakeSwap borsası tarafından desteklenmesinin yanı sıra Altura (ALU), dünyanın en büyük borsası Binance‘de henüz listelenmemektedir. Bu da erişebileceği kitlenin rakiplerine göre daha dar olduğu anlamına gelmektedir.

Tokenin fiyatı tıpkı diğer kripto paralar gibi yüksek oynaklığa sahiptir. Yüksek oynaklık, kripto para fiyatının yükseliş veya düşüş yönünde daha sert dalgalandığı anlamına gelir. Bu nedenle, bu tür varlıklar riskli bir yatırım olarak görülebilmektedir.

ALU token nereden alınır?

Altura (ALU) token, PancakeSwap (V2), Gate.io, BitTurk, Biswap, LATOKEN vb. kripto borsaları tarafından desteklenmektedir. Tokene yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, kripto paranın listelendiği bir borsaya üye olabilir. Bunun ardından, cüzdanlarına dolar gibi bir fiat para birimi yatırarak ALU satın alınabilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku