Bill Gates Bu NFT Token’ları Eleştirdi! İşte Ayrıntılar

26

Forbes verilerine göre, şu anda tahmini servetinin (20 Haziran 2022 tarihi itibariyle) 121 milyar dolar ile dünyanın en zengin dördüncü kişisi olarak bilinen Microsoft Kurucu Ortağı Bill Gates, Non Fungible Token(NFT) projelerinin herhangi bir özelliği olmadığını belirtti.

Gates, BAYC NFT projesi ve token’lar hakkındaki görüşünü dile getiriyor

Bill Gates, Bored Ape Yacht Club (BAYC) benzeri NFT projelerinin ve projelere ait kripto para birimleri hakkındaki fikrini değiştirmemiş gibi görünüyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; BAYC’nin arkasında bulunan ekip olan Yuga Labs, NFT koleksiyonunu hakkındaki bilgileri paylaşıyor:

BAYC, Ethereum blockchain’inde yer alan 10 bin adetten oluşan Bored Ape NFT koleksiyonu. Bored Ape Yacht Club (BAYC) üyelik kartınız olarak ikiye katlanır ve ilki ortak bir tasarım panosu THE BATHROOM’a erişimi olan üyeleri adına özel avantajlara erişim sağlar. Gelecekte oluşturulacak alanlar ve avantajların kilidi, yol haritası aktivasyonu aracılığıyla topluluk tarafından açılabilir… Her Bored Ape koleksiyon parçası benzersizdir. Bu benzersizliğini sağlayanlar ifade, şapka, giyim ve daha fazlası dahil olmak üzere 170’in üzerinde üretilmiş özellikten programlı olarak oluşturulmuştur. Tüm BAYC özel olarak yaratılmıştır, ancak bazıları diğerlerinden daha nadir olduğu bilinmektedir. Bored Ape’ler, Ethereum blockchain ekosisteminde ERC-721 ağına bağlı olarak saklanır ve IPFS’de barındırılır.“

CNBC tarafından hazırlanıp sunulan bir rapora göre Bill Gates, iklim değişikliği üzerine de bir TechCrunch konuşmasında kripto para birimleri ile ilgili yorumlarda bulunduğu belirtiliyor. Microsoft’un kurucu ortağı, kripto para birimleri içinde “daha büyük bir saçmalık teorisine dayanan yüzde 100 gereksiz” tanımlamasında bulunuyor.

Bill Gates: Dünyayı büyük ölçüde iyileştirecek?

Wikipedia tarafından belirtilenlere göre finans alanında kripto para birimleri ve NFT projelerinin, Büyük Bir Saçmalık Teorisi adı altında listelendiği belirtiliyor: “İnsanların bazen aşırı değerli varlıkların satın alınması yoluyla para kazanılabileceğini öne sürüyor. Satın alım fiyatı gerçek değerini önemli ölçüde aşan öğeler olduğu düşünülüyor. Eğer, NFT projelerini daha sonra daha yüksek bir fiyata yeniden satılabilirse. ”

Ayrıca Gates, ” Bored Ape Yacht Club projesi gibi pahalı NFT projeleri, dünyayı büyük ölçüde iyileştirmeye hizmet edeceği konusu saçma” olduğu düşüncesini alaycı bir dille söyleyerek NFT platformlarının bir darbe aldığı belirtiliyor. Yorumları, sporcular, ünlüler ve diğer varlıklı kişiler arasında bir müşteri alanı bulan BAYC NFT koleksiyonuna atıfta bulunuyor. Gates, somut ola varlıkların bulunduğu piyasalarda ve platformlarda işlem yapmaya daha alışık olduğunu iddia ederek şunları söylüyor:

Varlık sınıflarına alışığım… elde tutulan varlıkların bulunduğu bir alan ve ürünün üretildiği bir şirket bulunuyor.

Milyarder ayrıca, kripto para piyasalarına dahil olmadığını ve NFT projeleri gibi dijital herhangi bir ürünün “uzun ya da kısa” vadede gelir sağlayamayacağını iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku