Bitcoin Toparlanıyor: Analistten Kritik Teknoloji Hisseleri Yorumu!

392
Amazon.com Inc.’den gelen güçlü kazançlar, kripto para piyasasının son aylarda büyük ölçüde takip ettiği teknoloji hisselerine olan güveni artırdığı için BTC, ivme kazanmaya başladı.

 

Analist, teknoloji hisselerine dikkat çekti

Bitcoin yüzde 2,9 artarak 38.008 dolara yükselirken, Etherum ise yüzde 5 oranında artış kaydederek   2.832 dolara yükseldi. Her iki kripto para da birkaç gündür yatay işlem gördükten sonra bugün erken saatlerde ivme kazandı. Bitcoin, son birkaç hafta içinde büyük ölçüde dar bir fiyat aralığında sıkışıp kaldı. Hisse senetleri ve diğer daha riskli varlıklar, yakında gerçekleşecek olan Federal Rezerv faiz artırımlarının etkisi ve küresel olarak para politikasının sıkılaştırılmasına yönelik bir eğilimle ilgili endişeler nedeniyle son dönemde  bocalamaya başladı.

Yatay fiyat hareketi sergileyen Bitcoin, birçok analistin iddia ettiği gibi 30 bin doların altına inmedi. Bu durum, Kasım ayında başlayan keskin satışın büyük ölçüde bitebileceğinin bir işareti olarak gören kripto boğaları için bir miktar rahatlama sağladı. Nasdaq 100 Endeksi, Facebook’un ana şirketi Meta Platforms Inc.’den alınan kötü sonuçlarla Perşembe günü yüzde 4,2 düştü. Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya’ya göre, Bitcoin 40 bin dolar seviyesinin altında konsolide olmaya devam ediyor ve bir üs oluşturuyor. Teknoloji hisselerindeki satışları göz önünde bulundurarak, kripto yatırımcıları BTC’nin dip seviyeyi gördüğü konusunda biraz daha iyimser olmalı.

 

Ekonomistten hiperenflasyon uyarısı: Bitcoin alın!

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, Amerika Birleşik Devletleri merkez bankasının doların satın alma gücünü yok ettiğini, bu yüzden insanların Bitcoin (BTC) alması gerektiğini söyledi. Robert Kiyosaki, ekonomi dünyasında büyük yankı uyandıran kitabıyla, her zaman finansal özgürlüğün  tutkulu bir destekçisi olmuştur. Uzman, son zamanlarda, diğer varlıkların yanı sıra alternatif değer depolarından biri olabilecek Bitcoin (BTC)’i sıklıkla savunuyor. Korona krizi nedeniyle dünya çapındaki karantinaların ardından, son iki yılda  merkez bankaları çok fazla para bastı. Bu nedenle, fiat paranın devalüasyonu ve çöküşü korkusu, ekonomistler arasında sıkça konuşuldu. ABD Federal Rezervi, son iki yılda kriz sırasında para birimlerinin çoğunu bastı. Bu durum, ekonomistler arasında endişeye yol açtı.  Bu nedenle, birkaç teorisyen ve yatırımcı, hiperenflasyonun dünyayı kasıp kavuracağını ve insanları yoksulluğa sürükleyebileceği teorileri destekliyor Bunlardan biri de Robert Kiyosaki. Bitcoin ve enflasyon son zamanalrda popüler bir konu oldu.

Kiyosaki’ye göre, Fed ve ABD hazinesi, küresel işlemler için ana para birimi olarak kabul edilen ABD dolarını yok ediyor. Uzman, dolar biriktirenlerin “finansal cehenneme” doğru gittiğine inanıyor. Ancak Twitter’da paylaştığı bir atasözüne göre “finansal cennete” ulaşmanın 1 milyon yolu var. Ekonomist, birikimlerini Bitcoin, altın ve gümüşte saklayanların çok daha güvenli olacağına inanıyor. Kiyosaki, “Finansal cennete giden bir milyon yol ve finansal cehenneme giden bir milyar yol var. Fed ve Hazine, milyarlarca dolarlık tasarruf sahibini ve bilgisizleri finansal cehenneme göndererek doları mahvediyor. Finansal cennete gidin. Altın, gümüş ve Bitcoin alın” ifadelerini kullamdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Bnnbloomberg.ca
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku